Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 08:21
 
2 İLÇE POLİSİNE TEK BİNA
Samsun Emniyet Müdürlüğü'nün hizmet binasının Atakum'a taşıması üzerine boşalan eski binasına İlkadım ve Canik İlçe Emniyet Müdürlükleri geçiyor.
ASAYİŞ Haberi
2 İLÇE POLİSİNE TEK BİNA

İlkadım İlçesi İstasyon Mahallesindeki binada uzun yıllar hizmet veren İl Emniyet Müdürlüğü geçtiğimiz Ağustos ayında Atakum İlçesine taşındı. İl Emniyet Müdürlüğü personeli 18 bin 702 metrekare yüzölçümü arsa üzerine, 6 bin 570 metrekare taban alana sahip olan bodrum, zemin ve 5 kat olmak üzere toplamda 7 katlı ve 34 bin 590 metrekarelik alanda çalışmalarını sürdürüyor. İl Emniyet Müdürlüğü'nün İladım İlçesi İstasyon Mahallesi üzerindeki boşalttığı binaya ise İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Canik İlçe Emniyet Müdürlükleri taşınıyor.

 

  İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü 100. Yıl Bulvarı üzerinde İlkadım Belediyesi'nin yanı başındaki binada yıllardır hizmet verirken, Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü ise Canik Kaymakamlık binasında hizmet vermeye çalışıyordu. Her iki emniyet müdürlüğünün de hizmet verdikleri binaların yetersiz kaldığı biliniyordu. İl Emniyet Müdürlüğü'nden boşalan binaya taşınma işlemlerinin başlandığı ve Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün büyük ölçüde taşınma işlerini tamamladığı öğrenildi. Yeni binada hizmet kalitesinin artacağına kesin gözüyle bakılırken, önümüzdeki günlerde taşınma işlemlerinin tamamen bitmesi bekleniyor. Tam olarak her iki müdürlüğün yeni binalarında ne zaman hizmet vermeye başlayacağı ise henüz açıklanmadı.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: 2, İLÇE, POLİSİNE, TEK, BİNA,
Yorumlar
Haber Yazılımı