Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 12:12
 
ISPARTA’DA HEYKELDEN SONRA İŞÇİ PROBLEMİ
GÜNDEM Haberi
ISPARTA’DA HEYKELDEN SONRA İŞÇİ PROBLEMİ


Isparta National Geographic dergisinin yapmış olduğu araştırmada, Türkiye’de yaşanacak en iyi 10 ilden 3. Sırada olanıdır. Sosyolojik yapısındaki Anadolu havası hala bozulmamış, trafik sorunu olmayan, havası temiz, askeriyle öğrencisiyle barışık bir esnaf yapısıyla kendi yağıyla kavrulan muhafazakâr bir yapıda, gül gibi, gül kokan bir illimiz.

 
Görevim gereği 5 yıl kaldığım Isparta’da bulunduğum süre içinde çok değerli dostlarım oldu.                             

 
Bunlardan biri de meşhur şair ve yazarlarımızdan, Türkiye’nin Montaignesi, Kadir Yavuz beyefendidir. Aslen Elazığlı olmasına rağmen Isparta’ya yerleşmiş, O’da Isparta âşıklarındandır. Bir kitabında, “Isparta’ya geldik karpuz çeşmesinden su içtik halâ buradayız.” demiştir. Çünkü karpuz çeşmesi Mimar Sinan Caddesi'nde doğal olarak akan bir çeşme ve buradan su içen yabancı en az 7 yıl orada kalır kanısı çok yaygındır.

 
Böyle güzel bir ilin, şehircilik noktasında hemen hemen problemleri de yok sayılır. Son iki dönedir belediye başkanlığı MHP’den Yusuf Ziya Günaydın idi. Son seçimde AKP ile el değiştirdi. Yeni başkan, Şükrü Başdeğirmen oldu. 

 
Cumhur ittifakının bitirilmesiyle alakalı her türlü entrikaların yapıldığı yaşadıklarının bir dönemde, Ak Parti - Mhp olarak sadece tavanda değil, tabanda da aynı senkronize içinde olması beklenirken hangi akla hizmetse, ittifaka gölge düşürecek hadiseler yaşanıyor.
Süleyman Başdeğirmen, ayağının tozuyla ilk icraatı, Yusuf Ziya Günaydın’ın Mimar Sinan Caddesi'nde, Mimar Sinan Camii önüne yaptırdığı çift başlı kartal ve bozkurt heykelini gece yarısı kaldırmak oldu. İttifakın, birlik ve beraberliğin ihtiyaç duyulduğu bir dönemde bu şekilde tavırlar aşağıda ve yukarıda hoş karşılanmayan bir davranış olsa gerek.
Mhp Isparta il başkanı, değerli Nail Bayram’la konuyla alakalı görüştüm.

 
Bayram; “ son günlerde, medyada ve sosyal medyada sıkça gördüğümüz, Chp ve Hdp belediyelerinin işçi çıkarmaları halk tarafından hoş karşılanmazken Isparta’da da 100’e yakın işçiye aynı baskılar yapılması camia olarak hepimizi üzmüştür.                             

 
Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli, ülke selameti için her türlü sıkıntıya karşı mücadele ederken, Cumhur ittifakının belediyelerinde de aynı birliktelik olmasını bekliyoruz ülke olarak. Maalesef Isparta’da büyükleri üzecek hamleler yapılmakta.                                                  

 
Ben işçilerin durumlarıyla ilgili genel başkan yardımcılarımla yaptığım görüşmeler sonrasında durumu objektif olarak paylaştım. Onlarda üzüntülerini belirttiler ve konuyla alakalı gerekeni yapacaklarını ifade ettiler.” dedi.

 
Sayın Bahçeli ve Erdoğan bu dava uğruna kanka olduklarını ifade ediyorsa, belediye başkanları da, bu mesajı emir telakki ederek gerekli senkronizasyonu sağlayıp, rasyonel bir çalışma ile rantabl sonuçları ortaya koymalılar.

 

Çünkü buna Türkiye’nin, dün olmadığı kadar bugün ihtiyacı var.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: ISPARTA’DA, HEYKELDEN, SONRA, İŞÇİ, PROBLEMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı