Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 07:21
 
'Aday adayı oldum binayı boşaltın'
Samsun Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı iken AK Parti'den Çarşamba Belediye Başkan aday adayı olan Selami Arslan, aday adayı olur olmaz başında bulunduğu vakfın binasında kalan Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanlığı'na "Binayı boşaltın" diyerek noter aracılığıyla ihtar çektiği ortaya çıktı.
SİYASET Haberi
'Aday adayı oldum binayı boşaltın'

Hayırsever gurbetçi birine ait olan ve hiç bir bedel istenmeyerek Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanlığı'na tahsis edilen Atakum Körfez Mahallesi'ndeki binada yıllardır Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanlığı hizmet veriyordu. Hayırsever vatandaşın vefat etmesi üzerine Saadet Partisi'nin hizmet verdiği binanın Samsun Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Selami Arslan'ın başkanı olduğu bir vakfa bağışladığı ortaya çıktı.

 

Vakfa 27 Nisan 2017 tarihinde devredilen binada Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanlığı hizmet vermeye devam ederken, Selami Arslan'ın AK Parti'den Çarşamba Belediye Başkan aday adayı olması üzerine, Çarşamba 2. Noter'den, Saadet Partisi'ne "Binayı boşlat" diyerek ihbarname yolladığı ortaya çıktı. Saadet Partisi bunun üzerine binayı boşalttığı ortaya çıktı.

 

Saadet Partisi'nin, AK Parti'nin karşısında kurulan Millet İttifakı'nın içerisinde yer alması üzerine AK Parti ile dönülmez bir yol ayrımına girmişti. Selami Arslan'ın başında olduğu vakfa ait binada hizmet veren Saadet Partisi Atakum İlçe Teşkilatı'na bu zamana kadar ses çıkarmayarak, aday adaylık sürecinde "Çık demesi" siyasi taktik olarak yorumlanmasına neden oldu. Arslan'ın yapmış olduğu bu hamlenin "Aday adayı oldum binayı boşaltın" anlamına geldiği şeklinde değerlendirildi.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: 'Aday, adayı, oldum, binayı, boşaltın',
Yorumlar
Haber Yazılımı