Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 11:44
 
AK Parti, CHP'li Deveci'ye operasyon mu planlıyor?
AK Parti'nin Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi'ni az bir oy farkıyla CHP'li Cemil Deveci'ye kaptırması üzerine, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'ye FETÖ operasyonu yaptırarak görevden aldırma planı içerisinde olduğu iddia ediliyor.
SAMSUN Haberi
AK Parti, CHP'li Deveci'ye operasyon mu planlıyor?

Samsun'da yaklaşık 110 bin seçmenin oy kullandığı Atakum İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinden CHP'nin adayı Av. Cemil Deveci güçlü rakibi AK Partili Zihni Şahin'i bin 166 gibi az bir farkla yenmişti. AK Parti, Deveci'nin zaferini içine sindirememiş ve seçim sonuçlarıyla ilgili itiraz süreci başlatmış ve itirazlardan bir sonuç alınamaması üzerine Av. Cemil Deveci mazbatasını alarak Atakum Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmuştu.

 

AK Parti'nin Cemil Deveci'nin Atakum Belediye Başkanlık koltuğuna oturmasını içine sindiremediği ve yapılan itirazlardan sonuç alamaması üzerine Deveci'ye FETÖ operasyonu düzenleme planı içerisine girdiği öne sürülüyor. Cemil Deveci'nin avukat olması nedeniyle bakmış olduğu davaları incelediği öne sürülen AK Parti'nin, Deveci'nin bazı FETÖ sanıklarının avukatlığını üstlendiğini ve bu çerçevede Deveci'yi FETÖ ile ilişkilendirip, İçişleri Bakanlığı onayıyla FETÖ operasyonu yapma planı içerisine girişileceği vurgulanıyor.

 

Yalnızca Cemil Deveci'ye yapılacak operasyonun inandırıcılığı olmayacağı tezi üzerinde duran AK Parti'nin Cemil Deveci'yle birlikte MHP'den İYİ Parti'ye geçen bazı avukatlarla birlikte, AK Parti'den yeni kurulacağı kaydedilen partiye geçme ihtimali bulunan avukatlarında operasyona maruz kalmaları ve kamuoyunda itibarsızlaştırma operasyonu yapılacağı öne sürülüyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, CHP, Atakum Belediyesi, Cemil Deveci, Zihni Şahin, FETÖ, MHP, İYİ Parti
Yorumlar
Haber Yazılımı