Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 10:52
 
AK PARTİ'NİN İÇİNDEKİ AK'ŞENERCİLER
GÜNDEM Haberi
AK PARTİ'NİN İÇİNDEKİ AK'ŞENERCİLER

"Son dönemde kadınlara karşı yürütülen politikalar, kadınlara hürriyet vaat ediyor. Lakin II. Abdulhamid Han döneminden beri vakıf olduğumuz üzere, hürriyet ancak köleleştirmek için vaat ediliyor. Tıpkı İngilizlerin sunduğu özgürlük ve Amerikan'ın getirdiği demokrasi (!) gibi."

 

Üç büyük din yani İslâmHristiyanlık ve Yahudilik Mesih'i bekler. Hristiyanlığın bazı yorumlarında özellikle Evanjelist kısımda bu beklenti, bir saplantıya dönüşmüş ve Tanrı'nın Mesih'i göndermesi için zorlamak gerektiğine inanmaya başladılar. Öyle ki Hristiyanlığın bu yorumunun Hollywood üzerindeki yansımalarını aşikâren görmekteyiz. "Matrix" başta olmak üzere felakete giden dünyayı seçilmiş bir kişinin kurtardığına defalarca şahit olduk. Peki bu Mesih illa erkek mi olmalı?
 

...


Roma'da Hristiyanlığın yayılmasıyla birlikte bir kültür birleşmesi vuk'u buldu. Halk yeni tanıştığı bu dinle eski Pagan kültürünü isteyerek yahut istemeyerek bir araya getirdi. Neticede İsevilik İsevilikten, Paganizm Paganizmden çıkarak Hristiyanlık başlığı altında birleşti. Bu tarihi vetire son dönemde yeni bir ittifakın yani bir bütünleşmenin zeminini oluşturdu. Evanjelizm ve Neo-Paganizm...

 

Dünyada erkek egemen kültürün dengelenmesini sağlayabilmek için feminist bir yaklaşımla kadın tanrılara tapınılması gerektiğini düşünen Neo-Paganlar, bir milyonun üzerinde bir cemaate eriştiler. Bu cemaatin temel özelliklerinden biriside Dan BROWN'un Da Vinci'nin Şifresi kitabında gündeme getirdiği Sion tarikatıyla çok fazla ortak özellik taşımasıdır.

 

Paganizm'nin temeli insandır. Bu sebepten insanın en mühim vazifesi üremektir. Sion tarikatında ise cinsellik tanrıya ulaşmanın bir yoludur ve de ibadettir. Hristiyanlığın bir mezhebi niteliğindeki Sion tarikatının Neo-Pagan esaslı bir inanç sistemi sürdürmektedir.


...


Evanjelizm'in dayattığı Mesihî idrak, Neo-Pagan kültürün sunduğu ilahlaştırılmış kadın ve Sion tarikatının Hristiyanlığa soktuğu kadın Mesih yaklaşımı. Bu üç tarikatın etkisiyle Hollywood, dünyayı kadın egemen bir kültüre kanalize ediyor. "Ölümcül Deney, Karanlıklar Ülkesi ve Alis Harikalar Diyarında" gibi filmlerle ve özellikle her sezonu merakla beklenen "Taht Oyunları" dizisiyle bu aşikâren ortadadır. Bu dizi ve filmlerin ortak noktası, dünyanın içine düştüğü felaketten kurtarmak için görevlendirilen kurtarıcı bir kadın karakterize edilmesidir.


...


1965 - 1968 yılları arasında Kuzey Amerika'da "Yeni Kadın Özgürlüğü" adı altında, barış ve siyahilerin yurttaşlık haklarıyla ilgili yürüyüşlerin ortasında Feminizm doğdu. Mason destekli bu akım "Kadın hakları" diyerek kadınları köleleştirmek ve çok daha ahlâksız bir vaziyete itmekten geri durmamış ve durmamaktadır. Son yıllarda "Modern İslâm" safsatasının yükselişiyle Müslüman kadınlarda bu akımın yan dallarına kendini kaptırmış durumda.


...


Osmanlı'nın en parlak dönemi olan Kanunî Sultan Süleyman zamanında halk padişahtan rahatsızdı. Sebebi ise 34 yıllık bir iktidar. Refah düzeyi en üst seviyede olsada, milletin uzun soluklu yönetimlere karşı bir anti-sempati duyması tarihin bir cilvesi olsa gerek. AK Parti'nin 16 yıllık uzun bir dönem iktidarda kalmasından rahatsızlanmaya başlayan kesimler, kadın bir lider profiline uygun olarak Merak AKŞENER'in kurduğu yeni partiye doğru bir kayma içinde. Ak Parti bu vaziyetin farkında, hatta önlem dahi almaya başladı. "En iyi kadın hakları savunucusu biziz" intibası bırakmak için Aile bakanı "Kadının beyanı yeterlidir." gibi talihsiz bir açıklamada bulundu.

 

Feminist yaklaşımın hakimiyetiyle kadın hakları savunuculuğuna inan KADEM gibi Ak Parti'ye yakın dernekler, Meral AKŞENER'e zemin hazırlamaktan başka bir mesai içinde değildir. Muhtemeldir ki, bu gibi dernekler ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanımızın güttüğü bu politikalar iyi niyetli olmasına rağmen ileriki dönemlerde Ak Parti'ye çok büyük zararlar verecektir. Bu gibi feminist yaklaşımlar Hollywood'unda etkisiyle kadın lider profilene destek olacaktır.

 

AK Parti kadınlara karşı yürüttüğü politikaları tekrar gözden geçirmeli ve İslâmî bir altyapı da yeni stratejiler geliştirmelidir. Elbette bu perspektifi Hayrettin KARAMAN oluşturursa, Neo-Pagan yaklaşımdan daha kötü bir duruma düşebiliriz... 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: AK, PARTİ'NİN, İÇİNDEKİ, AK'ŞENERCİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı