Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 10:00
 
AK Parti Samsun'da 2004 ruhuna dönüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti teşkilatlarının 2004 ruhuna dönmesi gerektiği söylemi Samsun'da hayat buluyor.
SİYASET Haberi
AK Parti Samsun'da 2004 ruhuna dönüyor

AK Parti son dönemde girmiş olduğu genel ve yerel seçimlerde bariz oy kaybı yaşadı. Son iki seçime kadar girdiği seçimlerden tek başına zaferle ayrılmayı başaran AK Parti, son yapılan genel seçimlerde ittifak ortağı MHP'nin desteği ile meclis çoğunluğunu sağlayabilirken, son yerel seçimlerde ise MHP desteğine rağmen birçok belediyeyi kaybetti.

 

AK Parti'de yaşanan oy kaybı karşısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 2004 ruhuna geri dönmesi gerektiğini deklare ettiği biliniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2004 ruhuna hatırlatmalarda bulunurken, AK Parti Samsun'da 2004 ruhunun hayata geçirildiği görülüyor.

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna AK Parti Samsun kurucu İl Başkanı Mustafa Demir gelirken, Canik Belediye Başkanlığı'na ise AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı kurucu yönetim kurulu üyesi olan ve 2004 yılında AK Parti Samsun Merkez İlçe Başkanı olan İbrahim Sandıkçı geldi. 7 Ekim'de başlayacak olan AK Parti kongrelerinde AK Parti Samsun İl Başkanlığı koltuğuna ise AK Parti Samsun Merkez İlçe kurucu Başkanı Av. Ali Akyüz'ün geleceği ileri sürülüyor.

 

AK Parti İl Başkanlık koltuğuna Ali Akyüz'ün gelmesi durumunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dile getirdiği 2004 ruhuna Samsun tam anlamıyla dönmüş olacağı ifade ediliyor. Büyükşehir'de Mustafa Demir, Canik Belediyesi'nde İbrahim Sandıkçı'nın oturmasının yanında İl Başkanlığı koltuğuna da Ali Akyüz'ün gelmesiyle Samsun'da uyum içerisinde çalışan bir ekibin görev başında olacağı dile getiriliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: AK, Parti, Samsun'da, 2004, ruhuna, dönüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı