Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 08:23
 
AK PARTİLİ TOGAR TEHDİT Mİ EDİLİYOR?
Tekkeköy AK Partili Belediye Başkanı Hasan Togar, hakkında 300 bin TL rüşvet aldığı ile ilgili soruşturması çerçevesinde, danışmanıyla ortak hareket eden Av. Rıfat Bülbül, Gazeteci Okan Baş ve Samsunspor Şehzadeler Taraftar Derneği Başkanı Ali Haliloğlu tarafından tehdit edildiği öne sürülüyor.
GÜNDEM Haberi
AK PARTİLİ TOGAR TEHDİT Mİ EDİLİYOR?

300 BİN TL RÜŞVET İDDİASI!
Bilindiği gibi, Tekkeköy İlçesi sınırlarında faaliyet gösteren Eti Bakır İşletmeleri’nin bulunduğu alanda deniz kumunun illegal yöntemlerle alındığı ve bu kumların yine Tekkeköy sınırlarında faaliyet gösteren Toros Tarım isimli işletmeye satıldığı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın da bu olaya göz yumarak yaklaşık 300 bin TL rüşvet aldığı öne sürülüyordu. İçişleri Bakanlığına sunulan şikayet dilekçesi sonucu Bakanlığın Samsun Valiliği’ne konunun araştırılması talimatı vermesi üzerine valilik tarafından soruşturma başlatılmıştı ve soruşturma halen devam etmekte.  

 

TOGAR "TEHDİT EDİLİYORUM 1 MİLYON RÜŞVET İSTİYORLAR"
İçişleri Bakanlığı'na şikayet eden ve Belediye Başkanı Hasan Togar’ın soruşturma geçirmesine neden olan Av. Rıfat Bülbül'ün, Togar’ı tehdit ederek 1 milyon TL istediğini iddia edilirken, konu ile ilgili de Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Togar suç duyurusunda, "Avukat Rıfat Bülbül, bana 1 milyon TL. vermezseniz yolsuzluk belgelerini basınla paylaşırım" diye tehdit edildiğini iddia ederek şikayetçi olduğu ortaya çıktı.  

 

OLMAYAN DERGİDE  "YAZARIM" TEHDİTİ Mİ?
Av. Rıfat Bülbül'ün AK Partili Belediye Başkanı Hasan Togar'ın suç duyurusunda bulunmasının üzerine yolsuzluk belgelerini Statüko isimli dergisi kapatılan Okan Baş ve Samsunspor Şehzadeler Taraftar Derneği Başkanı Ali Haliloğlu'na verdiği ileri sürülüyor. Belgeleri alan Baş ve Haliloğlu'nun "HIRSIZ VAR" başlıklı bir dergi kapağı görseli hazırlayıp Tekkeköy Belediyesi'nin Basın Danışmanı Muhammet Üstün'le irtibata geçtikleri iddia ediliyor. Belediye Başkanı Basın Danışmanı Muhammet Üstün aracılığıyla belediye başkanından para talep edildiği ileri sürülüyor. Okan Baş ve danışmanın geçmişten gelen dostlukları olduğu, olmayan dergide haberin yazılmayacağı konusunda anlaşıldığı belirtiliyor. Belediyeden basın danışmanı aracılığıyla temin edilmek istenen paranın Av. Rıfat Bülbül, eski Gazeteci Okan Baş ve Taraftar Derneği Başkanı Ali Haliloğlu arasında pay edileceği söyleniyor.  

 

DERGİYİ DEVLET KAPATTI
Okan Baş'ın sahibi olduğu ve 2 ayda bir çıkan Statüko isimli dergi Baş'ın "Beyler Ülkücüler Size Neyledi" başlıklı köşe yazısı ile, bugün FETÖ cinayeti olduğu ortaya çıkan Hrant Dink aleyhine yazdığı yazı nedeniyle hapis cezası alarak kapatılmıştı. Bu yüzden hüküm giyen Baş, bir süre cezaevinde yattıktan sonra kefalet parasını ödeyerek geçtiğimiz aylarda serbest kaldığı ileri sürülüyor. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu'ndan dergi çıkarmak için izin almak için çabalayan Okan Baş'ın Av. Bülbül'den temin ettiği belgelerle "Hırsız Var" başlıklı dergi kapağı görseli hazırlayarak Dernek Başkanı Ali Haliloğlu ile belediyenin kapısına dayandığı ortaya çıktı.  

 

GONCA VE SEZER'İ TEHDİT ETTİLER
Çarşamba Günü (dün) Okan Baş ve Ali Haliloğlu, haber sitemiz Genel Yarın Yönetmeni Berat Gonca ve Genel koordinatör Sezer Sezer'i tehdit ettikleri öğrenildi. Tekkeköy Belediyesi Başkan Basın Danışmanı Muhammet Üstün'e, "Dergi kapağı hazırlanarak belediye başkanını tehdit edenler mi var" diye soran Gonca ve Sezer'in üzerine danışman Üstün'ün Baş ve Haliloğlu'na, "Sizin kapağı araştırıyorlar, gidin ilgilenin" diyerek yolladığı öğrenildi. Tehdit edilmeleriyle ilgili Gonca ve Sezer Emniyet Müdürlüğüne gerekli suç duyurularında bulundukları ve emniyet yetkililerinin hem Gonca ve Sezer'in hem de Belediye Başkanı Hasan Togar'ın tehdit edilmesiyle ilgili çalışma başlattıkları öğrenildi.  


"SAMSUN YOL GEÇEN HANI DEĞİL"
İnternet Gazetemiz yöneticileri Gonca ve Sezer, tehdit edilmeleri ile ilgili yapmış oldukları açıklamada, "Kimse kendisini devletten üstün görmesin. Kuru tehditlere pabuç bırakacak değiliz. Biz gazeteciliğimizi yapıyoruz. Ortada büyük bir yolsuzluk iddiası mevcut. Biz belediye başkanının yolsuzluğunu araştırırken, kimsenin olmayan dergileriyle belediye başkanını da tehdit etmeye kalkmalarını görmemezlikten gelmemizi beklemesin. Gazetecilik kamu yararına yapılan bir meslektir. Biz yolsuzluk iddiasını da araştırıp haberleştirirken, yolsuzluk yaptığı iddia edilen belediye başkanını tehdit edildiği iddiasına da duyarsız kalamayız. Gazetecilik tarafsız yapıldığı sürece gazeteciliktir. Biz gerekli suç duyurularını devletin yetkililerine ilettik. Bundan sonra konu devletin kontrolündedir. Yapılan tehditlere aldırmadan biz gazeteciliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dediler.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: AK, PARTİLİ, TOGAR, TEHDİT, Mİ, EDİLİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı