Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 15:17
 
Akaryakıt zamlarını izliyoruz
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, akaryakıta ardı ardına yapılan zamların şoför esnafı başta olmak üzere enerjiye bağlı bir ülke olunmasından dolayı tüm vatandaşları etkilediğini belirtti.
EKONOMİ Haberi
Akaryakıt zamlarını izliyoruz

Şoför esnafı olarak son dönemde ardı ardına akaryakıta gelen zamlardan doları bir zam taleplerinin henüz olmadığını belirten Apaydın, "Akaryakıta yapılan bu zamlar sadece şoför esnafı değil tüm üreticilere yansımakta. Sebze ve meyve üreticisinden tütün, fırında ekmek üreteninden balıkçıya kadar herkesime yansıyor. Bu artış doların bu kadar yükselmesine karşı otomatik olarak akaryakıt fiyatlarında artış yaşanmakta. Ancak biz akaryakıta ardı ardına yaşanan artışları karşılayabilmek için masrafların artması karşısında zam yapmak zorunda kalacağız" dedi.

 

  Önümüzdeki süreçte, yük, eşya ve yolcu taşımacılık sektöründe zamlar yaşanabileceğini vurgulayan Apaydın, "Şuanda öyle bir düşüncemiz yok ama bu akaryakıt zamları böyle devam ederse tabi bundan ekonomi de zarar görecek, imalatçıda zarar görecek ve bu durum tüm halka yansıyacak. Yetkililerde bu artışı takip ediyorlardır. Akaryakıtta oldukça yüksek artışlar görünmekte, bu artışlardan yalnız sanayici ve esnaf değil otomobili olan vatandaş, evde yakıt yakan vatandaşta etkilenmekte. Tüm halkı etkileyen bu zamlarla ilgili yetkililerin önlem planı olduğunu düşünmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Akaryakıt, zamlarını, izliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı