Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 12:22
 
Akcagöz: “Hani Eminönü çarşısı gibi olacaktı?”
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun İstiklal Caddesi’nde ( Çiftlik Caddesi ) , Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan dış cephe kaplamalarının aradan 2 yıl geçmeden dökülmeye başlaması hakkında konuştu.
SİYASET Haberi
Akcagöz: “Hani Eminönü çarşısı gibi olacaktı?”

Dökülen kaplama parçalarının, insanların güvenliğini tehlikeye soktuğunu söyleyen Akcagöz, “Samsun Büyükşehir Belediyesi, askeri lojman rengine benzeyen bu kaplamaları kime yaptırdı bilmiyorum ama vatandaşlardan yoğun şikayet alınca bir de gördük ki, dış cephe kaplamaları dökülüyor. Henüz 2 yıl oldu, olmadı. Büyükşehir yine çuvalladı. Vatandaş, evinin ekmeğinden kesip, artırıp Belediye’ye bunların parasını ödedi. Yazıktır, günahtır. Samsun Çiftlik Caddesi, Samsun’un gözde caddelerinden biri. Böyle mi olmalıydı? Umarım kopan parçalar, bir vatandaşımıza zarar vermez. Giden, hep vatandaştan gidiyor. Bunun sorumlusu kimse çıksın ortaya. Daha da vahimi, kaplamaların üzerinde iş yeri tabelaları da var. Bize göre, daha kötü bir kaza yaşanmadan, tüm binalar tek tek kontrol edilsin.” dedi.  

 

Çiftlik AVM Projesi’nin, naif bir proje olarak gündeme geldiğini dile getiren Tufan Akcagöz, “Bu proje bizlerde, acaba Samsun’umuzun en gözde caddesi olan İstiklal Caddesi, büyük bir alışveriş merkezi haline gelir mi düşüncesini uyandırmadı değil. Ancak çok geçmeden, bunun bir fiyaskoya dönüştüğünü gördük. Önce tabi, caddeyi griye boyayınca mekanın albenisi bundan zarar gördü. Sonra, büyük alışveriş merkezlerinin varlığı caddeyi sadece bir gezinti alanı olarak ön plana çıkardı. Eskiden Çiftlik Caddesi’nden alışveriş yapanların büyük kısmı, büyük alışveriş merkezlerine yöneliyor. Halbuki yola çıkarken, cadde Eminönü çarşısı gibi olacak diyorlardı. Caddenin zenginleşmesi için hiç bir şey yapmadılar. Kullanılan mobilyalar dahil, köhnemiş bir görüntü ortaya çıktı. Şimdi esnaf kan ağlıyor. Halkın içine girip bir sorsunlar bakalım, esnafın durumu nedir? Vatandaş evini zor geçindirir hale geldi. Dükkan kiraları pahalı ve üç beş ayda bir kiracı değiştiren yerler var. Ağaçları kesmek suretiyle ortaya çıkarılan Çiftlik AVM projesi işletilmek isteniyorsa, burayı cazip kılacak fikirleri de bu projenin bir parçası haline getirmek gerekiyor. Yoksa, her şey boşa gider ki, görünen de odur” diye konuştu.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Akcagöz:, “Hani, Eminönü, çarşısı, gibi, olacaktı?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı