Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 11:41
 
Akcagöz: “İlyasköy’ü kutluyorum”
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İlkadım ilçesine bağlı İlyasköy Mahallesi Mübadiller Derneği’nin düzenlemiş olduğu Cumhuriyet yürüyüşüne katılan Akcagöz, İlyasköy Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
SİYASET Haberi
Akcagöz: “İlyasköy’ü kutluyorum”

İlkadım ilçesinde 61 mahallenin bulunduğunu hatırlatan CHP Samsun İl Başkanı, “Bu akşam burada, 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutlamak için bulunuyoruz. Gün içinde birden çok etkinliğe katıldık. Günün sonunda da İlyasköy Mübadiller Derneği’nin daveti üzerine bu yürüyüşe, arkadaşlarımızla birlikte iştirak ettik. İlkadım ilçe başkanımız Fatih Türkel burada. Milletvekilimiz Sayın Kemal Zeybek burada. Cumhuriyet Halk Partisi, halkımızın olduğu her yerde olmaya gayret gösteriyor. Ayrıca, İlyasköy Mübadele Derneği yöneticilerini ve üyelerini, hassaten kutluyorum. Mahalle muhtarımıza ve mahalle sakinlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bir mahalleyi güzel kılan, o mahallenin insanlarıdır. İlkadım ilçemizde 61 Mahalle var. İlyasköy de bunlardan biri. Ama Cumhuriyet Bayramı yalnızca bu mahallemizde kutlanıyor. Ne mutlu” dedi.  

 

Tüm bu güzelliklerin, millet olma bilincini de pekiştirdiğini dile getiren Tufan Akcagöz, “Aynı ulusun parçasıyız ve bizi bir arada tutan ortak değerler var. Milli bayramlar da bunlardan biri. O nedenle, toplumun her katmanında aynı heyecanı ve coşkuyu yaşatmak zorundayız. Çiftçisi, işçisi, ihtiyarı, genci, kadını ve erkeği, aynı coşkuyu yaşamalıdır. Hiç şüphe yok ki bunu sağlayacak olan, devletin kendisidir. Kamu imkanları olmadan bunu sağlamak da oldukça zordur. Bu nedenle, belediyelerin bilhassa, çok aktif şekilde bu işin içinde olmaları gerekiyor. Başka absürt günlere gösterdikleri önemi, milli bayramlara göstermiyorlarsa, o işte bir gariplik var demektir. Ama bazen görüyoruz ki, kimi belediyeler destek olmayı bırakın, adeta köstek oluyorlar. Ordu’nun Perşembe ilçesinde belediye, Atatürk Anıtı’nın önüne tek bir aydınlatma koymadığı halde, vatandaşlar kendi imkanlarıyla getirdikleri jeneratör yardımıyla Cumhuriyet bayramını kutluyorlar. İşte AKP’li Belediyelerin milli bayramlara ilgisi bu düzeyde. Aslında burada, tam da bu noktada ortaya çıkan bir gerçek var. Ortaya çıkan sonuç şudur. Siz ne yaparsanız yapın, hangi taktiği uygularsanız uygulayın, köstek de olsanız, millet bayramını, bayramlarını elele coşkuyla kutlamaya devam edecektir. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Eskiden Cumhuriyet bayramında Samsun’da, Cumhuriyet meydanında konserler olurdu. Bugün Belediye paraları başka işlere harcıyor” diye konuştu.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Akcagöz:, “İlyasköy’ü, kutluyorum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı