Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 19:17
 
Altuntaş: Erdoğan'ın danışmanları kötü
Petrol İş Sendikası'nda uzun yıllar başkanlık ve genel sekreterlik görevi yapan İzzet Altuntaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarının çok kötü olduğunu öne sürdü.
GÜNDEM Haberi
Altuntaş: Erdoğan'ın danışmanları kötü

Petrol İş Sendikası'nın Karadeniz Bölge Başkanlığı ve Genel Sekreterliği'ni uzun yıllar yapan eski sendikacı İzzet Altuntaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlarının çok kötü olduğunu öne sürdü. Danışmanların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a toplumsal olaylar ve güncel gelişmeler hakkında yanlış bilgi verdiğini ileri süren Altuntaş, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın asgari ücret konusunda yaptığı açıklamadan dolayı bazı basın kuruluşları ile içlerinde AK Partili siyasilerinde bulunduğu isimler tarafından hedef haline getirilmesini eleştirdi. 

 

TÜRK İŞ BAŞKANI'NIN ÇIKIŞI BİR ÖRNEK 
Türk İş Genel Başkanı Atalay'ı 40 yıldır tanıdığını ve kendisinin art niyetli bir kişilik olmadığının altını çizen Altuntaş, Atalay'ın bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakınındaki isimlerden biri olduğunu anımsattı, Atalay'ın dile getirmek istediği sorunları Erdoğan'a iletemediğini işaret etti.

 

TÜRKİŞ BAŞKANI SAHİPSİZ DEĞİL 
Asgari ücret konusunda anlaşmazlık olması halinde Fransa'daki sokak hareketlerinin Türkiye'de yaşanabileceği çıkışını yapan Atalay'ın özelleştirme politikalarına da sessiz kaldığını hatırlatan Altuntaş, " Türk İş Genel Başkanı ile halen görüşüyoruz. Kendisi kötü niyetli bir kişi değildir.  Ancak sorunların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşılmaması gibi bir sorun var. Bu sorun yanlarındaki danışmanlardan kaynaklanıyor. Cumhurbaşkanı danışmanları sorunları Erdoğan'a ulaştırmıyor. Sıkıntıda buradan çıkıyor. Türk İş Başkanı düşünün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın isimlerdendi. Şimdi ise bazı kişiler tarafından hedef haline getiriliyor. Bu yanlış. Türk İş Başkanı sahipsiz değildir "dedi. 

 

Kaynak: Hedef Halk

 

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Altuntaş:, Erdoğan'ın, danışmanları, kötü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı