Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 11:50
 
Ankara KOM'dan MHP’li isimlere Samsun'da çete operasyonu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bilgisi dahilinde Ankara KOM polisinin Samsun, Kars ve Ankara'yı kapsayan içerisinde birçok MHP’li ismin olduğu iddia edilen çete operasyonu başlattığı ileri sürülüyor. Bu kapsamda daha önce görevden alınan Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Yalçın Altıntaş'ın gözaltına alındığı ileri sürülüyor.
GÜNDEM Haberi
Ankara KOM'dan MHP’li isimlere Samsun'da çete operasyonu

İddialara göre:

Samsun'da MHP eski İl Başkanı, MHP'den milletvekili adayı olan bir işadamı ve Samsun Ülkü Ocakları teşkilatlarında görevli isimler Kars'ta işadamı olarak faaliyet gösteren birine zorla milyonlarca liralık senet imzalatırlar. Bu senetleri Ankara'da ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı'nın bilgisi dışında adını kullanarak çek senet mafyalığına soyunan isimlere tahsil etmeleri için verirler.

 

Kendisine zorla imzalattırıldığı ileri sürülen senetlerle zor durumda bırakıldığı öne sürülen Karslı işadamı yaşananlar üzerine Ankara MHP Genel Merkezi'ne giderek durumu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye iletir. Bahçeli'nin yaşanan gelişmeler üzerine konuyu Ankara Emniyet Müdürlüğü KOM Şubeye bildirmesi üzerine Ankara KOM polislerinin Samsun, Kars ve Ankara'yı kapsayan çete soruşturması başlatır.

 

Bu kapsamda ilk olarak Samsun Ülkü Ocakları eski Başkanı Yalçın Altıntaş'ın sorgulanmak için gözaltına alındı iddia ediliyor. Operasyonun Samsun ayağında önümüzdeki günlerde MHP Samsun eski İl Başkanı, MHP'den Milletvekili adayı olan işadamı, Samsun Ülkü Ocakları'nda görev yapmış isimlerin gözaltına alınacağı, Ankara ayağında ise Ankara Ülkü Ocakları'nda daha önce görev yapan ve daha sonra ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı'nın bilgisi dışında ismini kullanarak çek senet işine soyunan isimlerle devam edeceği belirtiliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Ankara, KOM'dan, MHP’li, isimlere, Samsun'da, çete, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı