Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 07:37
 
Ankara Kuşu'dan Demir'i terletecek twet
Sözcü Gazetesi'nin 16 Aralık'ta yaptığı haberle Samsun ve Şanlıurfa AK Parti adaylarının değiştireceğini öne sürmesinin ardından Ankara Kuşu isimli AK Parti içerisinde bilgiler sunan ve çoğunlukla verdiği bilgiler doğru çıkan Twetter hesabından AK Parti'de bazı illerin adaylarında değişikliğe gidileceği duyuruldu.
SİYASET Haberi
Ankara Kuşu'dan Demir'i terletecek twet

"74 şehirde büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklayan AK Parti, 2 büyükşehirde adayını belirlemesine rağmen yeniden anket çalışması başlattı. Şanlıurfa ve Samsun'da "Kimi belediye başkan adayı görmek istiyorsunuz?' sorusuna cevap aranıyor. Sonuçlara göre iki ilde de adayın değişmesi gündemde." şeklinde haberi 16 Aralık tarihinde okuyucularına servis eden Sözcü Gazetesi'nin ardından dün de Ankara Kuşu isimli Twetter hesabından "Daha önce ilan edilen bazı illerin belediye başkan adayları değişebilir" mesajı yayınlandı.

 

Ankara Kuşu isimli hesabın bu zamana kadar yapmış olduğu paylaşımların çoğunlukla doğru çıkması, Sözcü Gazetesi'nin "Samsun ve Şanlıurfa değişecek" haberinin doğru olabileceğini ortaya koydu. Mustafa Demir'in AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklaması üzerine Samsun'da büyük tepki oluşmuş ve "Alt kademe ve meclis üyeliklerinde oyumuz AK Parti'ye ama büyükşehirde AK Parti'ye oy yok" telkinlerine neden olmuştu.

 

 

ANKARA KUŞU İSİMLİ HESABI KİM YÖNETİYOR?
Ankara Kuşu isimli hesabın Melih Gökçek'i Ankara Belediye Başkanlık görevinden alınmadan kısa süre önce kripto FETÖ'cü olduğu yönünde paylaşımda bulunmuş ve Melih Gökçek hesabı biri bayan biri erkek olmak üzere iki kişinin yönettiğini öne sürerek, "Hesabı kullanan kadını AK Parti Genel Merkezi'nde çok iyi tanınıyor. Erkek baykuş, Ankara Kuşu'nun Fuat Avni'si. Dişi kuşu genel merkezde tanımayan yoktur. Özellikle pek çok genel başkan yardımcısının odalarından çıkmaz” demişti.

 

Hesabını yöneten kişinin damadı hakkında FETÖ'cü olduğuna dair istihbarat raporu bulunduğunu söyleyen Gökçek, bu kişinin Ankara'daki hafriyat işlerini almaya çalıştığını iddia etti. Gökçek'in iddialarıyla ilgili CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TBMM Başkanlığı'na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplandırması isteğiyle soru önergesi vermişti.

 

Soru önergesinde şu sorular sorulmuştu:

 

Gökçek'in iddiaları ile ilgili bir soruşturma yapılmış mıdır?

 

Gökçek'in kripto FETÖ'cü olduğunu iddia ettiği ‘ankara_kusu' Twitter hesabı AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı'ya mı aittir?

 

Bu hesap sahibi ile ilgili bir FETÖ soruşturması yapılmış mıdır?

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi hafriyat işlerini hangi firmalar yapmaktadır? Bu firmalardan birinde Selma Yazıcı'nın damadı Abdullah Çeker ortak mıdır?

 

Selma Yazıcı'nın damadı Abdullah Çeker ile ilgili istihbarat birimlerimizde FETÖ'cü olduğuna dair bir istihbarat bulunmakta mıdır?

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Ankara, Kuşu'dan, Demir'i, terletecek, twet,
Yorumlar
Haber Yazılımı