Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 10:18
 
ASKON’dan Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi Milli İstihdam seferberliği kapsamında yönetim kurulu ile birlikte İstişare toplantısı düzenledi.
EKONOMİ Haberi
ASKON’dan Milli İstihdam Seferberliği Toplantısı

Toplantıda konuşan ASKON Samsun Şube Başkanı Ahmet Alp Doğru, Türkiye’nin kazanması demek bizlerin kazanması demektir. Ülkemizin milli serveti ne kadar büyürse, her bir vatandaşımız da o derece fayda elde edecektir. Bunu asla unutmamalıyız. İş adamları olarak ülkemizin ekonomisine sahip çıkarak üretmeli ve istihdama önemli katkılarda bulunmalıyız” dedi.

 

Döviz kurlarındaki dalgalanmanın önüne geçilmesi için özellikle yerli üretime her zaman önem verilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Doğru, “Değişen ve gelişen dünyada Türkiye’nin de artık önemli adımlar atması gerekmektedir. Özellikle iş adamlarının değişime ayak uydurarak yeni pazarlara yelken açmalılar. Yerli ürünlerimizi hem ülkemizde hemde dünya pazarında yaygın hale getirmemiz ülkemizi dışa bağımlılıktan büyük oranda kurtaracaktır” diye kaydetti.

 

Hükümetin ekonomik reformlarla iş dünyasına desteğinin devam etmesi gerektiğini de dile getiren ASKON Şube Başkanı Ahmet Alp Doğru, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her platformda dile getirdiği istihdama katkı sağlayın sözünü, iş dünyasından destek artarak devam etmekte. Hükümetin de iş dünyasına özellikle ekonomik reformlarla desteğinin devam etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, ASKON, Ahmet Alp Doğru
Yorumlar
Haber Yazılımı