Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 08:10
 
Atakum Çakır'ı istiyor
Yaklaşan yerel seçimler öncesi, Atakum'da yapılan anketlerde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan seçmenin memnun olmadığı sonucunun çıktığı ileri sürülürken, AK Parti'nin Atakum'da aday arayışı içerisine girdiği ve Samsun'da oluşan Samsunluluk ruhu nedeniyle Turan Çakır ismini öne çıkmaya başladığı öne sürülüyor.
SİYASET Haberi
Atakum Çakır'ı istiyor

Samsun'un Atakum İlçesi'ni CHP'nin elinden son seçimlerde az bir farkla alan AK Parti'yi yaklaşan yerel seçimlerde tekrar CHP'ye kaptırmama telaşı sardı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın belediyeyi iyi yönetememesi, belediyenin ihalelerini Rizeli hemşehrilerine vermesi, 2 yıl önce ölen insanlara yeni ölmüş gibi pide dağıtımı yapıldığı iddialarının ortaya saçılması ile İshak Taşçı'ya seçmenin tepkisi her geçen gün artarak devam ettiği gözleniyor. 

 

AK Parti'de İshak Taşçı ile küskün seçimleri kazanmanın zor olduğu görüşünün hakim olmaya başladığı ve bu yüzden aday arayışı içerisinde olduğu kaydediliyor. Bu çerçevede uzun zamandır Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili olan Turan Çakır isminin öne çıkmaya başladığı öğrenildi. Çakır'ın Atakumlu olması ve halk tarafından tanınarak sevilmesi isminin öne çıkmasına neden olduğu belirtiliyor.

 

Turan Çakır'ın Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili görevini yürüttüğü süreçte partili partisiz ayrımı yapmadan herkese aynı mesafede durarak adaletli bir yönetim anlayışını benimsemiş olması, Çakır'a karşı partili partisiz her kesimin beğenisini kazanmış olmasının isminin öne çıkmasındaki nedenlerden bir tanesi olarak gösteriliyor. Samsun'da son aylarda tavan yapan Samsunluluk ruhunu da gözönüne alan AK Parti'nin kaybetme riskinin yüksek olduğu Atakum'a Samsunlu bir adayla seçimlere hazırlanmayı amaçladığı iddia ediliyor.

 

CHP'nin Turan Çakır gibi isimlerin yerine AK Parti'nin İshak Taşçı ile seçimlere gitmesini temenni ettiği bilinirken, CHP kanatı, "AK Parti, İshak Taşçı ile seçime girerse seçimi güle oynaya kazanırız" dedikleri biliniyor. AK Parti'nin CHP'nin ekmeğine yağ sürmemek için seçimlerde Atakum'da İshak Taşçı'yı göstermeyi planlamadığı belirtiliyor. İshak Taşçı ise AK Parti Genel Merkezi'ndeki Rize lobisinden medet umduğu ve tekrar aday yapılması için Rize lobisi ile temasta olduğu öne sürülüyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Atakum, Çakır'ı, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı