Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 12:13
 
Atakum'da çetelerin rant kavgası mı var?
Samsun'un Atakum İlçesi sahil bandın da hizmet veren kafe, bar ve restoranlar üzerinde organize suç örgütlerinin kendi aralarında rant savaşına giriştikleri öne sürülüyor.
ASAYİŞ Haberi
Atakum'da çetelerin rant kavgası mı var?

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Atakum'un sahil bandında yer alan eğlence mekanlarının büyük organize suç örgütlerine bağlı yapılanmalarının iştahını kabarttığı belirtiliyor. Atakum sahil şeridinde bulunan eğlence mekanlarında zaman zaman silahlı olaylar yaşanırken son haftalarda üst üste eğlence mekanlarında farklı grupların olaylar çıkardığı öğrenildi.

 

Buna örnek olarak bir mekanın geçtiğimiz günlerde dış camına pompalı silah ile saldırı yapılarak kırıldığı, başka bir mekanın sahibinin ise saldırı sonucu burnunun kırıldığı öğrenildi. Bu gibi olayların son dönemde artış gösterdiği ve bu artışın altındaki nedenin büyük organize suç örgütlerinin eğlence mekanlarındaki rant savaşlarından kaynaklandığı belirtiliyor.

 

Olayları farklı grupların yaptığı ama irili ufaklı bu grupların tepede iki organize suç örgütüne dayandığı kaydediliyor. İrili ufaklı birçok farklı grubun aslında iki farklı organize suç örgütünün uzantısı oldukları iddia ediliyor. Bu suç örgütlerinin birinin Bafra merkezli, diğerinin ise Çarşamba merkezli olduğu vurgulanıyor. Eğlence mekanlarında koruma adı altında haraç alan grupların ayrıca koruma adı altında haraç aldıkların mekanlarda uyuşturucu ve kadın ticaretine soyunduklarının altı çiziliyor.

 

Son zamanlarda eğlence mekanlarında artış gösteren olayların, Samsun sokaklarında son yıllarda yaşanan ve çete savaşları olarak dillenen çatışmaların uzantısı olduğu ileri sürülüyor. Güvenlik güçlerinin eğlence mekanlarında yaşanan asayiş olaylarındaki artış üzerine o bölgede güvenliği artırdığı bilgilerine ulaşıldı.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Atakum, Çete, Bafra, Çarşamba
Yorumlar
Haber Yazılımı