Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 09:06
 
Avukatlar Gürbüz'den rahatsız
Samsun'da avukatların Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz'ün baroyu adeta AK Parti'nin arka bahçesi gibi yönettiğini öne sürerek, Gürbüz'ün bu tutumundan vazgeçmesi gerektiğini dile getirdiler.
GÜNDEM Haberi
Avukatlar Gürbüz'den rahatsız

Geçmişte AK Parti'den İlkadım Belediye Meclis Üyesi seçilen ve Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevi yürüten Samsun Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz'e yargının Beştepe krizinde olduğu gibi çoğu zaman Samsun Barosu'nu adeta AK Parti'nin arka bahçesi gibi yönettiği eleştirileri yöneltiliyor.

 

Samsun Barosuna kayıtlı avukatlar arasında her siyasi görüşe mensup avukatın bulunduğunu belirten avukatlar, "Barolar siyaset üstü kuruluşlardır. Fakat Baro Başkanı Kerami Gürbüz'ün baroyu AK Parti eksenine kaydırma çabası içerisinde olduğunu görmekteyiz. Barolar siyasete alet edilmemeli" eleştirileri getiriyor.

 

Baro Başkanı Kerami Gürbüz'ün geçmişte AK Parti'de siyaset yaptığını hatırlatan avukatlar, "Kerami Gürbüz 3 dönemdir Samsun Baro Başkanlığı yürütmekte. 2020 yılında Türkiye'de erken seçim yaşanacağı dillendirilmekte. Kerami Gürbüz, muhtemel bir erken seçimde tekrar siyasete dönme ve AK Parti'den aday olma düşüncesinde olabilir. Eğer böyle bir niyet taşıyorsa, siyasi ikbal peşinde koşarken baroyu hedefleri uğruna basamak olarak kullanmamasını istiyoruz" eleştirilerinde bulundu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Avukatlar, Gürbüz'den, rahatsız,
Yorumlar
Haber Yazılımı