Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 21:00
 
Aydın Başkan oldu
Samsun’da taşınması planlanan Gülsan Sanayi Sitesi’nin yerine Toybelen mevkiinde kurulacak olan yeni sanayi sitesinin yapımı için kurulan kooperatifin ilk kongresi yapıldı. Yapılan kongrenin ardından Başkan Eyüp Aydın'ın yeni yönetim kurulu belirlendi
GÜNDEM Haberi
Aydın Başkan oldu

Samsun Madeni Sanatkârlar Odası Konferans Salonu'nda yapılan genel kurulda Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi kooperatifinin tanıtımı yapıldı.  Genel kurula çok sayıda kooperatif üyesi ile Gülsan Sanayi Esnafları katıldı. Tanıtımın ardından yeni görevler sahipleriyle buluştu. Genel kurulda Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Eyüp Aydın başkanlığa seçilirken Yusuf Albayrak, Mustafa Aksu, Hasan Erdem ve Gökhan Çalışkan yönetim kurulu üyeliklerine seçildi. Mustafa Çakır ve Mehmet Sadi Şahin ise denetim kurulu asil üyeliklerine seçildi.

 

BİZİM ORTAYA ÇIKARTTIĞIMIZ BİR SONUÇ
Madeni Sanatkârlar Odası Başkanlığını da yürüten, Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Eyüp Aydın, hedeflerinin Samsun’a Türkiye’nin en modern küçük sanayi sitesini kazandırmak olduğunu söyledi. Aydın, “Sizlerin teveccühüyle bu göreve talip olduk ve sizlerin teveccühüyle de bu göreve geldik. Bu sanayide bir sorun varsa, esnafın ve bizim sesimiz olsun dedik. Başkalarının bizi yönetmesini istemedik. Bugün de bu kooperatif bizim ortaya çıkarttığımız bir sonuçtur. Toybelen mevkiinde 18 bloktan oluşan bin 100 dükkan yapılmasını planladık. İçerisinde ofis katları, bankaları, okul binaları, spor tesisleri, AVM’si ve oteli de olan modern bir kompleks planladık. Yaklaşık 250 kişilik bir üye kaydımız var. Bu beraberliği sağlamak büyük bir başarıdır. Bugün böyle bir sonuç ortaya çıktıysa bizim başarımızdır" dedi.

 

GÜZEL BİR SİTEMİZ OLSUN
Genel kurulda Samsun Canlı Haber’e konuşan üyelerden Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Üyesi Emin Yurtseven, "Temennimiz güzel bir sanayi sitesi olmasıdır. Her şeyin iyi olmasını istiyoruz. Herkes bir şeyler olması için uğraşıyor. 250’yi aşkın üye sayımız var. Bu insanlar her şeyin iyi olmasını istiyor" diye konuştu.

 

GÜZEL OLACAĞINA İNANIYORUM
Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Üyesi Hasan Erdem ise “Güzel bir sanayi olacağını düşünüyorum. Esnaflar için harika bir yer oldu. İnşallah bitişini görürüz de rahat bir nefes alırız. Rahat bir çalışma ortamına hepimizin ihtiyacı var. Güzel olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Aydın, Başkan, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı