Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 16:20
 
Aydın, 'İcralarda patlama var'
Samsun'da Yediemin hizmeti sunan Yaşar Aydın, Samsun ve ilçeleri ile çevre illerinde 800 kadar irili ufaklı deposunun olduğunu ve bu depoların yetersiz kaldığını belirtti. Aydın ayrıca faaliyet gösterdiği sektörde büyük rantların döndüğünü ileri sürdü
GÜNDEM Haberi
Aydın, 'İcralarda patlama var'

 2010 yılından itibaren icra olaylarının her geçen yıl sürekli artış gösterdiğini belirten Aydın, "2017 yılına gelindiğinde 7 yılda icra olaylarında yüzde 300 oranında bir artış olduğunu söylemek mümkün. İrili ufaklı 800 kadar depom var. Depolarım şuan yetersiz kalmakta. Samsun ve ilçeleri başta olmak üzere Amasya, Suluova, Ordu ile Ünye'de depolarım var. Her yıl artış gösteren icra dosyalarına bakarak Samsun iş sektörü zor durumda denilebilir. Küçük esnaftan orta ölçekli işletmeler son dönemde çökme noktasına geldi" dedi.  

 

Türkiye'de zaman zaman haiz olmayan insanlara Yedieminlik yaptırılmaya çalışıldığını iddia eden Aydın, "Bu nedenle geçmişte Kayseri'de devlet memurlarının da içinde olduğu 200'e yakın kişiye adli işlem yapılmış ve tutuklananlar olmuştur. İstanbul ve İzmir'de de bu tür olaylar yaşanmıştır. Hatta Geçmiş yıllarda Samsun'da da yaşanan bir operasyon olmuş ve o dönemin memurlarının neredeyse tamamının Samsun'dan tayin edilmesiyle sonuçlanmıştır. Bu sektörde büyük rantlar dönmekte. Bu büyüklükteki ranttan korkusuzca nemalanan devlet memurları olduğunu söyleyebiliriz" diye konuştu.  

 

Sektörlerinde korkusuzca ranttan nemalanabilen kamu personelinin arkasında bir güç olduğunu söylemenin mümkün olduğunu vurgulayan Aydın, "Böyle korkusuzca kurulan ranttan pay alabilen memurlar olduğunu düşünüldüğünde kesinlikle bir himmet dağıtımı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle İcra Dairelerinde görev yapan memurlar ve 1. derecedeki akrabalarının mal varlıklarının dönem dönem incelenmeye alınması gerekmekte. Size başımdan geçen bir olayı anlatırsam konuyu daha iyi anlayabilirsiniz. 17 Ağustos 1999 yılında ülkemizde yaşanan büyük deprem sonrası Samsun İl Sağlık Müdürlüğü'nden yetkililer yanıma gelerek benden kurulmak istenen Sağlık kampının iç donanımını yapmam istendi. İş için kesilecek fatura bizim keseceğimiz faturanın 3 katı olacağı belirtildi. Kesilen faturanın tümünü ödenekten alacağımız ve ödemeyi aldıktan sonra kesilen fazla rakamın onlara teslim etmemiz talep edilmiştir. Biz bu teklifi kabul etmedik. O gün bize bu teklifi yapanların FETÖ'cü olduğundan hiç şüphem yok" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Aydın,, 'İcralarda, patlama, var',
Yorumlar
Haber Yazılımı