Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 09:36
 
Ayvacık'ta kazanan Galip Öztürk olacak!
Samsun'un Ayvacık İlçesi'nde Avcı ile Kalaycı soyisimlilerinin Metro Holding patronu Galip Öztürk ile akraba oldukları biliniyor. Cumhur İttifakı Halil Kalaycı'yı Ayvacık Belediye Başkan adayı olarak sahaya sürerken MHP'li Erdal Avcı da Erhan Usta çıkışı yaparak Millet İttifakı'ndan aday olacağı sinyallerini verdi.
SİYASET Haberi
Ayvacık'ta kazanan Galip Öztürk olacak!

Samsun'un Ayvacık İlçesi'nde yaşayan Avcı, Kalaycı ve Balcı soyisimli ailelerin Metro Holding sahibi Galip Öztürk ile akrabalık bağının olduğu biliniyor. Cumhur İttifakı Ayvacık adayı olarak Halil Kalaycı'yı açıkladı. Cumhur İttifakı'nın Halil Kalaycı'yı açıklaması üzerine gözler Millet İttifakı'na çevrilmiş durumda. Tüm gözler Millet İttifakı adayına çevrildiği anda  Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı'nın çıkışı Millet İttifakı konusunda kamuoyunda fikir oluşmasına neden oldu.

 

Erdal Avcı yaptığı açıklamada, "Ben zaten MHP'den aday adayıydım. Bana ve Erhan Usta'ya haksızlık yapıldı. Usta'nın yanındayım. Erhan Usta Cumhur İttifakı aleyhine konuşmadı hakkı yendi. 30 yıllık siyaset hayatımda hep haklının yanında oldum. Erhan Usta neredeyse bende oradan adayım" dedi.

 

Erhan Usta'nın İYİ Parti'den aday olacağının resmi açıklaması yapılmış olmasa bile kesin olarak görülürken, Avcı'nın bu çıkışı "Erdal Avcı'nın Millet İttifakı'ndan aday olacak" şeklinde yorumlanmasına neden oldu.

 

Ayvacık'ta yaşanan seçimlerde Metro Holding patronu Galip Öztürk faktörünün etkisi inkar edilemezken, Öztürk'ün hangi akrabasını destekleyeceği konusunda henüz bir emare yok. Galip Öztürk'ün seçimlerin Türkiye genelinde şekillenmesine paralel karar vererek kimi destekleyeceğine karar vereceği tahmin ediliyor. Seçim sonuçları nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın kazananın Metro Holding sahibi Galip Öztürk olacağı konuşuluyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Ayvacık'ta, kazanan, Galip, Öztürk, olacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı