Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 15:57
 
Ayvacık’ta Şeker Fabrikası Toplantısı Yapıldı
Çarşamba Şeker Fabrikasının yeniden üretime geçmesi için ilçeler bazında yapılan toplantılar Ayvacık Kaymakamlığı, Tarım İlçe Müdürlüğü, Ziraat Odası Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantı Ayvacık Ziraat Odası toplantı salonunda Ayvacık Kaymakamı Sayın Orhan Ayaz başkanlığında yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Ayvacık’ta Şeker Fabrikası Toplantısı Yapıldı

Ayvacık İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Çarşamba Şeker Fabrikası Bölge Şefi İbrahim İvgen, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Barış Padem,  İlçe Tarım Kredi Kooperatifi Müdiresi Fatma Yirmibeşoğlu,  Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Ziraat Mühendisi Süleyman Kaplan, Şeker-İş Sendika Başkanı Sinan Türe, Aslan Çekiç, Kadir Ekici, Mahalle Muhtarları ile çiftçiler katıldı.

 

Toplantıda söz alan Ayvacık İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Vali Osman Kaymak başkanlığında şeker fabrikasının açılması için çalışmaların verimli bir şekilde yürütüldüğünü, en kısa zamanda da fabrikanın açılacağını, planlanan üretim ile de ilçe ekonomisine, il ekonomisine ve ülke ekonomisine önemli katkılarının olacağını ifade etti.

 

Çarşamba Şeker Fabrikası Merkez Bölge Şefi İbrahim İvgen, uzun yıllardır kapalı olan Çarşamba Şeker Fabrikasının yeniden açılmasından dolayı fabrikanın çalışabilmesi için pancar ekiminin yaygınlaştırılması amacıyla şeker pancarının ekiminden pazarlanmasına kadar geçen süreç hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Üreticilere tohum, gübre desteği yapılacağını, pancar alım fiyatları ve uygulanacak destekler hakkında bilgiler verdi.

 

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı toplantıda yapmış olduğu konuşmada, “Cumhurbaşkanımızın Çarşamba Şeker Fabrikasını özelleştirme kapsamından çıkartarak devlet eliyle yeniden üretime devam etmesi için Samsunlulara yapmış olduğu bu jeste karşılık Samsunlu çiftçilerimizin de taşın altına elini koyarak gereğini yapacağından hiçbir şüphem yoktur. Ayvacık ilçemizdeki taban arazimiz baraj suları altında kalmasına rağmen Samsun Valimiz Sayın Osman Kaymak Beyefendiye vermiş olduğumuz 400 dönüm pancar ekimi için en kısa zamanda sözleşmelerimizi çiftçilerimiz ile yapacağımızı bu vesile ile tekrar taahhüt ediyor konuyla yakinen ilgilenen Sayın Ayvacık Kaymakamımıza, Tarım İlçe Müdürümüze , Muhtarlar Derneği Başkanımıza yönetimine ve bütün muhtarlarımıza şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Ayvacık, Orhan Ayaz, Çarşamba, Şeker Fabrikası, İbrahim İvgen, Barış Padem, Fatma Yirmibeşoğlu, Erdal Avcı, Süleyman Kaplan, Sinan Türe, Aslan Çekiç, Kadir Ekici
Yorumlar
Haber Yazılımı