Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 20:28
 
Bahar, ‘Öğrenciler Mağdur Olmasın’
Samsun Ülkü Ocakları Başkanı, Samulaş'ı ziyaret ederek yeni düzenlemeler sonrası oluşan mağduriyetleri gidermek için indirim talebinde bulundu.
SAMSUN Haberi
Bahar, ‘Öğrenciler Mağdur Olmasın’

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Mert Bahar, Samulaş Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı'yı makamında ziyaret etti. Görüşmede raylı sistemlerin Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüs içerisinde de hizmet vermesinden dolayı memnun kaldıklarını ifade eden Bahar, "Tramvaydan inip aktarma ringine binerek ulaşımın devam ettiği ve zaman kaybının yaşandığı günler geride kaldı. Özellikle üniversitemizde okuyan öğrenci kardeşlerimiz ve üniversite hastanesini kullanan hastalarımız için bu uygulamanın hayata geçirilmesi oldukça memnuniyet vericidir"  şeklinde konuştu.

 

ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLMASIN
Yeni uygulamanın olumsuz yönlerini de dile getiren Bahar, "Üniversitemizde okuyan kardeşlerimiz eskiden ring hizmetinden ücretsiz faydalanabiliyordu. En azından kampüs içerisinde bir fakülteden yurda ya da yemekhaneye gitmek için ring hizmetini kullananlar bir ücret ödemiyordu. Ancak şimdi kampüs içerisinde tramvayı kullanan her öğrenciden normal öğrenci ücreti kesilmekte. Bu durum öğrenciler bakımından olumsuzluk teşkil etmektedir. Özellikle okuldan çıkıp yurda gitmek isteyen öğrenciler için ya da uzak fakültelerde bulunup yaşam merkezine, rektörlüğe, kütüphaneye gitmek isteyen öğrenciler için ücret alınması bizleri üzmüştür. Umarım en azından kampüs içinde eskisi gibi ücret alınmaz ya da sembolik ve uygun bir ödeme şekli oluşur" dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Ülkü Ocakları, SAMULAŞ, İbrahim Mert Bahar, Enver Sedat Tamgacı
Yorumlar
Haber Yazılımı