Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 08:22
 
Bahçeli 40 ilde temizliğe hazırlanıyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 40 ilde 100'ün üzerinde ilçe başkanını görevden almaya hazırlanıyor.
SİYASET Haberi
Bahçeli 40 ilde temizliğe hazırlanıyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önümüzdeki günlerde 40 İlde 100’ün üzerindeki ilçe başkanlıklarında değişime gedeceği kaydediliyor. Yapılacak temizlik operasyonu öncesinde görevden alınacak teşkilatlarla ilgili raporların hazırlandığı ifade ediliyor.

 

MHP kulislerinden edinilen bilgilere göre;

 

ŞEFKAT ÇETİN ATADI
MHP'de Meral Akşener ile hareket eden il başkanları görevden alınmış, daha sonra Akşener İYİ Parti'yi kurmuştu. Akşener ile birlikte hareket eden il başkanlarından boşalan koltuklara MHP'de Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin tarafından yeni isimleri atanmıştı.

 

ÇETİN'İN YERİNE YALÇIN GELDİ
Devlet Bahçeli, Şevkat Çetin'in yapmış olduğu atamaları eski içişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın etkisiyle yaptığının kulağına ulaşması üzerine Akşener'den sonra tekrar bir parti içi kalkışması yaşanmasının önüne geçmek için Şefkat Çetin'i görevden almış ve yerine Semih Yalçın'ı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atamıştı.

 

ÇETİN'İN ATADIĞI 15 İL GÖREVDEN ALINDI
Yerel seçimlerden önce göreve gelen Semih Yalçın, Şevkat Çetin'in atadığı Samsun, İzmir, Kırıkkale, Rize, Burdur, Uşak ve Bursa gibi illerinde aralarında olduğu yaklaşık 15 il başkanını görevden almıştı.

 

MHP'DE ÇETİN'İN İZİ KALMAYACAK
Devlet Bahçeli'nin bilgisi dahilinde Semih Yalçın'ın 40 ilde 100'ün üzerinde ilçe başkanını görevden alarak MHP içerisindeki Şevkat Çetin yapılanmasını tamamen bitirmeyi amaçlıyor.

 

HASTALIK VE ÖLÜM ERTELEMESİ
Görevden alınacak ilçe başkanlarının listesinin hazır olduğu ve yerine atanacak isimlerinde belirlendiği ama görevden almalar için tam start verilmeye hazırlanılırken, Devlet Bahçeli'nin ani rahatsızlığı, ardında ise Semih Yalçın'ın oğlunun vefatı ile görevden almaların bir süre ertelendi.

 

SAMSUN'DA GÖREVDEN ALINACAK 3 İLÇE VAR
Kasım ayı içerisinde Samsun'un İlkadım, Atakum, Canik İlçe Başkanlıklarının da içerisinde olduğu 40 ilde 100'ün üzerinde ilçe başkanının görevden alınacağı öğrenildi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, MHP, Devlet Bahçeli, Semih Yalçın, Şevkat Çetin, Mehmet Ağar
Yorumlar
Haber Yazılımı