Haber Detayı
23 Ocak 2019 - Çarşamba 07:07
 
Bahçeli, Edis'in üzerini çizdi mi?
MHP Samsun İl Başkanı olarak atanan ve hastalık bahanesiyle görevine başlamayan eski MHP Milletvekili Hüseyin Edis, Ankara Sanayici İşadamları Derneği (ASİYAD) Yönetim Kurulu'nda yer alırken hastalığını unuttu.
SİYASET Haberi
Bahçeli, Edis'in üzerini çizdi mi?

Cumhur İttifakı'na aykırı davranışlarda bulundukları iddiasıyla MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve AK Parti Samsun İl Başkanları Hakan Karaduman, mensup oldukları partiler tarafından 2 Ocak'ta görevden alındılar. AK Parti'nin Hakan Karaduman'ı görevden almasıyla birlikte aynı gün yerine Ersan Aksu'nun ataması yaptığı biliniyor. MHP ise 2 Ocak'ta görevden aldığı Taner Tekin'in yerine 5 gün bekledikten sonra 7 Ocak'ta sürpriz şekilde Devlet Bahçeli, danışmanlarından Hüseyin Edis'i MHP samsun İl Başkanı olarak atadı.

 

Hüseyin Edis'e bizzat Devlet Bahçeli'nin görevi tebliğ etmesine rağmen Samsun'a gelerek görevine başlamadı. Göreve başlamamasına bahane olarak ise hasta olduğunu belirterek, doktorların bir ay daha evde istirahat etmesinin yanı sıra zorunlu olmadıkça telefonla da konuşmaması gerektiğini tavsiye ettiği mazeretini sundu. Bu nedenle Edis'in kendisini arayanların telefonlarına dahi bakmadığı biliniyor.

 

Hüseyin Edis'in hastalık bahanesiyle bizzat MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine tebliğ ettiği görevinin başına geçmemesi üzerine Samsun'da bazı isimler Hüseyin Edis'in ismini kullanarak Samsun'da yönetim listesi oluşturmaya çalıştığı iddiaları Samsun'da partililer tarafından gerginliklerin yaşanmasına neden olmuştu. Bu gelişmeler üzerine Samsun tarihinde en kısa süre il başkanlığı görevi yapma unvanını Hüseyin Edis elde etmiş oldu ve 5 gün il başkanlığı yapmasının ardından 12 Ocak'ta görevden alınarak yerine Abdullah Karapıçak atandı.

 

Hasta olduğu bahanesiyle görevine başlamayan Hüseyin Edis, kendisini arayanların bile telefonuna bakmayıp, doktorların önerisiyle bir ay istirahat edeceğini söylerken, 20.01.2019 tarihinde yapılan ASİYAD 2. Olağan Kongresine katıldığı ve derneğin yönetim kurulunda yer aldığı ortaya çıktı. MHP'nin İl Başkanlığı'na atandığında hasta olduğu ve bir ay istirahat edeceği bahanesini sunan Edis, işadamları derneği olunca doktor tavsiyesini unutarak koşa koşa kongreye katılması ve derneğin yönetiminde yer alması şaşkınlığa neden oldu.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, Hüseyin Edis'in hastalık bahanesi ile kendisine verdiği görevden kaçması nedeniyle üzerini çizdiği ve danışmanlık görevinden de uzaklaştırdığı öne sürülüyor.  

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bahçeli,, Edis'in, üzerini, çizdi, mi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı