Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 12:16
 
Bahçeli Samsun'a avukatlarını yolluyor
Kısa adı TÜRKAV olan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Samsun Şube Başkan Yardımcısı İlkay Erkan, "15 Temmuz sonrası MHP'den istifa edilenlere FETÖ dediğimiz için bizi mahkemeye verenlere karşı Devlet Bahçeli, ‘Bu durumda kendi avukatımı Samsun'a gönderirim’ sözü verdi" dedi.
SİYASET Haberi
Bahçeli Samsun'a avukatlarını yolluyor

TÜRKAV’ın Devlet Bahçeli'ye bağlı bir kurum olduğunu, 1989 yılında kurulduğunu ve Alpaslan Türkeş öncülüğünde o zaman sendikacılığın yeni hayata geçtiği dönemde TÜRKAV olarak kurulduklarını belirten Erkan, "Bugün TÜRKAV aracılığıyla Samsun'da, Devlet Bahçeliye bağlı 1100 üyemiz var ve hiç biri FETÖ'dan işlem görmemiştir. Türkiye geneli 17 bin kişiyiz. Samsun'da olduğu gibi Türkiye genelinde 17 bin kişi arasında bir tanesi FETÖ'dan işlem görmemiştir. 54 kişilik bir yönetimimiz var. Yöneticilerin ve üyelerin tamamı devlet memurlarından oluşan bir yapıyız" diye belirtti.  

 

Devlet Bahçeli'nin duruşunun FETÖ konusunda kesin ve net olduğunun altını çizen Erkan, "TÜRKAV'a üye birinin gözaltına alınması durumunda bile ihraç etme kararı mevcuttur. FETÖ konusunda çok hassas davranıyoruz. 15 Temmuzdan sonra MHP'den istifa edenlere FETÖ'cü dedik. Bununla ilgili mahkemelere veriliyoruz. Bununla ilgili MHP Genel Merkezi ile irtibata geçerek Bahçeli beyi aradık. Bu konuyla alakalı kim mahkemeye veriliyorsa arkasında olduğunu ve gerekiyorsa kendi avukatını göndereceği sözünü verdi" diye konuştu.   Erkan her ne kadar Meral Akşener demese de, 15 Temmuz sonrası MHP'den istifa eden isimlerin Akşener’in kurmuş olduğu yeni partide toplanmış olmaları gözleri yeni kurulan İyi partiye çevrilmesine neden oldu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Bahçeli, Samsun'a, avukatlarını, yolluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı