Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:05
 
Bahçeli'ye Galip Öztürk dosyası
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Samsun'da MHP teşkilatlarına Galip Öztürk'e yakın isimlerin yerleştirildiğinin rapor halinde sunulması üzerine Samsun MHP'de temizlik başladı.
SİYASET Haberi
Bahçeli'ye Galip Öztürk dosyası

Kuvvet Köseoğlu cinayetinin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan ve cezasını onanması üzerine Gürcistan'a firar eden Metro Holding patronu Galip Öztürk'ün İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2018/187 nolu dosyada ve yine İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde çete lideri olarak 2. bir çete davası daha devam ediyor.

 

Türkiye'de işlediği öne sürülen suçlar yüzünden zor günler geçiren Galip Öztürk'ün Samsun MHP ve Samsun Ülkü Ocaklarında yapılanma içerisine girdiği iddialarıyla hazırlanan bir dosyanın geçtiğimiz haftalarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliye sunulduğu öğrenildi. MHP içerisinde çete yapılanmalarına sıcak bakmadığı bilinen Devlet Bahçeli'nin sırf ismi çete yapılanmalarıyla anıldığı için çok sayıda MHP’li ismi partiden uzaklaştırdığı biliniyor.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sunulan "Galip Öztürk rapor" doğrultusunda geçtiğimiz günlerde Samsun Ülkü Ocakları ile MHP'nin 3 ilçe başkanının yanı sıra İl yönetiminden de bazı isimlerin görevden alındığının altı çiziliyor. Samsun'da 3 ilçe başkanının daha bu doğrultuda görevden alınacakları vurgulanırken, Samsun'da yapılacak MHP kongresi öncesi Galip Öztürk ile ismi anılan isimlerin partiden uzaklaştırma operasyonunun tamamlanacağına vurgu yapılıyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, MHP, Devlet Bahçeli, Galip Öztürk, Gürcistan
Yorumlar
Haber Yazılımı