Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 10:23
 
Bakanlık yolundaki Karaaslan'a santral engeli
AK Parti Çevre, Şehircilik ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı olacağının konuşulduğu bu günlerde Çarşamba Ovası'na kurulmaya çalışılan santralin bakanlık yolundaki Karaslan'ın önündeki en büyük engel olarak görülüyor.
SİYASET Haberi
Bakanlık yolundaki Karaaslan'a santral engeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bakanlar kurulunda revizyona gideceği ve çok sayıda bakanı değiştireceği kamuoyunda dillenmekte. Bakanlar Kurulu'nda yapılacak değişikle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine AK Parti Çevre, Şehircilik ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın getirileceği dillenemeye başladı.

 

Çiğdem Karaaslan'ın bakan olacağı yönünde iddialar kamuoyunda dillenmeye başladığı dönemde, Çarşamba Ovası'nda kurulmaya çalışılan Biyokütle Enerji Santrali'ne oluşan tepkiler Karaaslan'ın bakanlık yolundaki en büyük engeli olacağı öngörülüyor. Çarşamba Ovası, Tarımsal Sit Alanı olduğu için tarım dışında sanayiye dönük tek bir çivi dahi çakılamayacağı biliniyor.

 

Kurulmak istenen santralin ovadaki tarım ve hayvancılığa büyük zarar vereceğini öne süren çevreciler, santralin yapımının durdurulması için yürütmeyi durdurma kararı talebiyle mahkemeye başvurdukları biliniyor. Çiğdem Karaaslan'ın henüz santral konusunda kamuoyuna bir açıklaması olduğu görülmezken, Karaaslan'ın santral konusunda alacağı tavrın bakanlık yolunda Samsun halkının kendisine destek olup olmayacağı yönündeki en önemli gösterge olması bekleniyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Çiğdem Karaaslan, Çarşamba Ovası, Santral
Yorumlar
Haber Yazılımı