Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 11:53
 
Başkan Yılmaz Lojistik Köy’ü anlattı
Samsun Lojistik Köy'ün öyküsünü Para Dedektifi'nde ekranlara taşıyacak olan Cem Seymen'in bu haftaki konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu.
EKONOMİ Haberi
Başkan Yılmaz Lojistik Köy’ü anlattı

Uluslararası ulaşım projelerine ev sahipliği yapan Samsun'un Türkiye'nin Lojistik Merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Başkan Yılmaz, CNN Türk Para Dedektifi programını hazırlayıp sunan Cem Seymen ile birlikte Lojistik Köye gitti ve buranın ortaya çıkış hikayesini yerinde anlattı.

 

LOJİSTİK KÖY SAMSUN EKONOMİSİNİN CAN DAMARI OLACAK
Ekonomiden, istihdama, istihdamdan ihracata varıncaya dek tüm ayrıntıları Seymen'e anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lojistik köylerin Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında büyük önem arz ettiğini dile getirerek, "Lojistik köyler hem şehir içi trafiği rahatlatan bir özelliğe sahip, hem de taşımacılığı hızlandıracak. Bu sayede Türk ürünleri dünyaya daha kolay ulaşacak ve küresel sermaye ile de daha kolay rekabet edebilecek. Kara-demiryolu-hava ve deniz taşımacılığıyla dünyanın dört bir yanına ulaşan ürünlerimizin, ülke ekonomimize ve şehrimize önemli artılar kazandıracak olması da son derece önemli. Bunun yanında büyük bir istihdam yaratacak. 5 bin kişiye iş imkânı sağlayacak bir merkez burası. Artık projede sona geldik diyebiliriz. Burası Samsun ekonomisinin can damarının attığı bir yer olacak" diye konuştu. Ekonomiye büyük değer katacak Lojistik Merkezin tüm detaylarıyla anlatıldığı program Pazar akşamı Saat 22:00'da CNN Türk ekranlarında yayınlanacak.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Başkan, Yılmaz, Lojistik, Köy’ü, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı