Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 14:44
 
Birinin kardeşi Tümgeneral birinin ağabeyi Tuğgeneral
Kardeşi darbeci çıkan Şaban Dişli AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlığı'ndan istifa ederken, ağabeyi darbeci çıkan Tekkeköy Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mahmut Karaman'ın istifa edip etmeyeceği merak ediliyor
GÜNDEM Haberi
Birinin kardeşi Tümgeneral birinin ağabeyi Tuğgeneral

Darbe girişiminin kritik isimlerinden eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Bakanı Tümgeneral Mehmet Dişli'nin kardeşi Şaban Dişli geçtiğimiz günlerde bu nedenle AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa etmişti. Dişçi İstifa dilekçesinde, "Partimi ve Sayın genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’ı haksız yere daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim" demişti.  

 

Dişli'nin general kardeşinin darbeci çıkması üzerine görevinden, partisinin zarar görmemesi için istifa etmesi üzerine gözlerin Tekkeköy Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'ne çevrilmesine neden oldu. Dişli de olduğu gibi Tekkeköy Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mahmut Karaman'ın ağabeyi darbeci generaller arasında yer aldığı gerekçesiyle tutuklu bulunmakta.   Şaban Dişli'nin kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Bakanı görevini yürütürken darbeci olduğu gerekçesiyle tutuklanırken, Mahmut Karamanın abisi Tuğgeneral Oğuz Karaman ise tutuklanmadan önce Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Plan ve Prensipler Başkanı olarak görev yapıyordu.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Birinin, kardeşi, Tümgeneral, birinin, ağabeyi, Tuğgeneral,
Yorumlar
Haber Yazılımı