Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 16:23
 
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’ DEN SAMSUN MİLLİ EĞİTİME TEŞEKKÜR MEKTUBU
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Ofisi Temsilci Vekili Jean Marie Garelli,Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan ve başarıyla tamamlanan Düş Bahçesi Projesi için teşekkür mektubu gönderdi.
EĞİTİM Haberi
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’ DEN SAMSUN MİLLİ EĞİTİME TEŞEKKÜR MEKTUBU

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen adına gönderilen mektupta Garelli, “Düş Bahçesi projesinin başarıyla tamamlanması nedeniyleİl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve eğitim camiasına teşekkür etti. 

 

Projenin başarıya ulaşmasının Milli Eğitim personelinin, okul yöneticilerinin ve öğretmenlerininbilgi birikimi, titizliği, özverisi ve motivasyonu sayesinde olduğunu belirten Jean Marie Garelli mektubunda, “değerlendirme sürecinde elde ettiğimiz geri bildirimlerle de belirtildiği üzere bu proje, uyumlu bir ortam oluşturma, kurum değerlerini teşvik etme, bilgi paylaşımı ve tüm kurumların üyeleri arasındaki aktif etkileşim konularında büyük ölçüde katkı sağladı.İşbirliğiniz için teşekkür eder, gelecek çalışmalarınızda başarılar dileriz” dedi.

 

Ayrıca Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Bölüm Başkanı Akif Atlı,sahasorumlusu İsmet Yasak, sahagörevlisi ŞeymaOrkut İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’i makamında ziyaret ederek, Samsun’da mülteci çocuk ve ailelerini kapsayan ve başarıyla tamamlanan projelerindiğer illere de örnek olmasını dilediklerini belirtti.

 

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce uygulanan Düş Bahçesi Projesiyle3208 kişiye yönelik sosyalleşme faaliyetleri yapılırken açılan dil kursları ile Türkçe bilen mülteci sayısında büyük bir artış sağlandı. Sığınmacı-mülteci öğrencilere açılan destekleme yetiştirme kursları ile akademik başarıları desteklendi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Birleşmiş Milletler, Coşkun Esen
Yorumlar
Haber Yazılımı