Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 20:39
 
BİZ YAVRULARIMIZA BU ÜLKENİN ZENGİNLİKLERİNDEN BAHSETMEK İSTİYORUZ!
Saadet Partisi Samsun Kadın Kolları Başkanı Semra Odabaş, Yerli Malı Haftası münasebetiyle basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
BİZ YAVRULARIMIZA BU ÜLKENİN ZENGİNLİKLERİNDEN BAHSETMEK İSTİYORUZ!

Parti il binasına yerli malı ürünlerini getiren Semra Odabaş, yaptığı açıklama da Yerli Malı Haftası adıyla sadece okullarda kutlanmaktan öteye gidemeyen bugünün asıl adının ''Tutum ve Yerli Malı Haftası'' olduğunu söyledi.

 

ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA SATILAN FABRİKALAR
Yatırım birikim ve tutumluluk sadece insanların hayatını değil, devletleri de etkileyen bir unsur olduğunu belirten Odabaş, "İnsanların davranışı devletleri, devletlerin tutumunda milletini etkilemektedir. Devletlerde tıpkı insanlar gibi gelir gider dengesine göre varlıklarını sürdürebilir. Bugün yerli malı dediğimizde aklımıza sadece mandalina portakal değil, yerli ve milli sanayimiz, yerli üretim kaynaklarımız geliyor. Özelleştirme adı altında birer birer satılan fabrikalarımız geliyor. Ülkemizin tüm zenginliklerine karşın ithal ederek tükettiğimiz bakliyatlarımız geliyor" dedi.

 

MUTFAĞIMIZDA KENDİ TARLAMIZIN MAHSULLERİNİ KULLANMAK İSTİYORUZ
Bir ülkenin zenginliği ancak ve ancak mili gelirini kendi faydasına kullanmasıyla mümkün olduğunun altını çizen Odabaş, "Burada gördüğümüz pankartlar ülkemizin yerli malı üretmek ve kullanmaktaki başarısını ortaya koymaktadır. Birkez daha vurgulamak istiyoruz ki, bizler bu ülkenin kadınları olarak mutfağımızda kendi tarlamızın mahsullerini kullanmak istiyoruz. Bizler yavrularımıza ithalatın ne olduğunu anlatmak değil, ülke zenginliklerimizden bahsetmek istiyoruz. Bizler Saadet Partili kadınlar olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ve her fırsatta hakkı tavsiye edeceğimizi imkan verildiğinde de savunduğumuz ilke ve prensipler doğrultusunda bu ülkenin ekonomi politikasını belirleyeceğimizi ilan ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: BİZ, YAVRULARIMIZA, BU, ÜLKENİN, ZENGİNLİKLERİNDEN, BAHSETMEK, İSTİYORUZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı