Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 08:38
 
Borç batağındaki belediyeye milyonluk faturaları kesemeyince Deveciye saldırıyorlar!
Atakum Belediye Başkanı CHP'li Cemil Deveci'ye sistematik saldırı yaptığı bilinen internet sitelerin başında gelen iki internet sitesinin AK Partili İshak Taşçı döneminde belediyeye milyonluk faturalar kesen ve parayı tahsil edemeyen isimler olduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Borç batağındaki belediyeye milyonluk faturaları kesemeyince Deveciye saldırıyorlar!

Basından Sorumlu AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adnan Aslan’ın sahibi olduğu internet sitesi üzerinde Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci aleyhinde sürekli haberler yaptığı biliniyor. Bu yapılan aleyhte yayınların siyasi görüş farklılığından kaynaklı olduğu düşünülürken, saldırının altındaki asıl nedenin bir milyon 226 bin 494 TL'lik faturasını tahsil edilememesinden kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Aslan'ın ardından Deveci aleyhinde sahibi olduğu internet sitesi üzerinden sürekli haberler yapmasıyla bilinen Samet Gürcü de fatura kesti. Gürcü, 2019 yerel seçim öncesi Atakum Belediyesi'nin basın bürosunda çalışırken seçimlerden 15 gün önce eşinin şirketi üzerinden belediyeye 35 bin TL'lik fatura keserek tahsil ettiği ortaya çıktı.

 

Denge Gazetesi'nin "AK PARTİLİ ADNAN ASLAN’A ASLAN PAYI" manşetiyle yapmış olduğu haber ile Adnan Aslan’a ait olan BK Basın Yayın Danışmanlık Şirketine bir milyon 226 bin 494 liralık Atakum belediyesine fatura kesildiği, bu faturanın neyin karşılığında kesildiği merak konusu olduğunu yazdı. İshak Taşçı döneminde Atakum Belediyesi'ne kesmiş olduğu yüklü miktardaki faturalardan birisinin AK Partili bir yöneticiye ait olması AK Parti camiasında tepki ile karşılandığını okuyucularına duyurdu.

 

Adnan Aslan'ın dışında Cemil Deveci aleyhinde sürekli yayınlar yapan bir başka internet sitesinin sahibi olan Samet Gürcü'nün Atakum Belediyesi'nde İshak Taşçı dönemine ait skandal bir fatura ortaya çıktı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci döneminde işten çıkartılan ve Atakum Belediyesi ile olaylı ayrılığı sonrası Başkan Deveci’ye yönelik yaptığı kara propagandalar ile adından söz ettiren Taşçı döneminin basın birimi çalışanı Samet Gürcü'nün eşine ait medya şirketi üzerinden 15 Mart 2019 tarihinde 35 bin TL'lik 'Tanıtım Videosu ve Montajı' faturası kesilmesi şaşkınlığa neden oldu. Faturayı görenler, "Samet Gürcü’nün karın ağrısı belli oldu. Başkan Cemil Deveci, Gürcü’nün akarını kestiği için saldırıyormuş" yorumları yaptı.

 

Atakum Belediyesi'nde İshak Taşçı döneminin basın birimi çalışanı Samet Gürcü’nün eşi üzerine kurduğu medya ajansına kestirdiği ‘ballı fatura' ortaya çıktı. Dönemin basın birimi personeli Samet Gürcü'nün eşi Nur Ok Gürcü'ye ait görünen Mavi Medya isimli şirketin 31 Mart Yerel Seçimleri'nden kısa süre önce Atakum Belediye Başkanlığına kesilen 35 bin 400 TL'lik fatura ortaya çıktı.

 

Gürcü’ye ait Mavi Medya isimli şirketin, 15 Mart’ta 9 dakikalık 'Tanıtım Videosu ve Montajı' içeriğiyle kestiği faturaya karşılık, partisi tarafından aday gösterilmeyen ve seçime başka bir adayla hazırlanan bir yönetim için nasıl bir 'tanıtım videosu' çekildiği merak konusu oldu. Üstelik bu tanıtım videosunun, piyasa şartlarının çok da üzerinde üstelik basın biriminde çalışan bir personelin eşinin sahibi olduğu şirkete yaptırılması infial oluşturdu.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, Atakum Belediyesi, Cemil Deveci, Adnan Arslan, Samer Gürcü, Nur Ok Gürcü
Yorumlar
Haber Yazılımı