Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:45
 
Bunuda gördük: Öztürk için Yargıtay'a FETÖ'cü suçlaması!
Kuvvet Kseoğlu'nu öldürmeye azmettirdiği için 2018 yılının Ekim ayında müebbet hapis cezasının onanması üzerine Gürcistan'a kaçan Metro Holding patronu Galip Öztürk'ü aklamaya çalışan Samsun'da bazı basın organları 2016 yılının belgesini yayınlayarak Yargıtay'a FETÖ'cü imasında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Bunuda gördük: Öztürk için Yargıtay'a FETÖ'cü suçlaması!

Metro Holding patronu Galip Öztürk, Kuvvet Köseoğlu'nun öldürülmesinin azmettiricisi olarak yargılandığı İstanbul 19 Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2012 yılında cezaya çarptırıldı. Ceza Yargıtay 1. Dairesi tarafından onandı. Daha sonra Galip Öztürk'ün avukatları FETÖ'yü gerekçe göstererek karara itiraz etti. İstanbul 20. Ağır Ceza Dairesi itirazı haklı bularak 2016 yılında infazının durdurulmasına karar verdi.

 

2018 YILINDA İNFAZIN DEVAMI KARARI
23 yıl önce işlenen Kuvvet Köseoğlu cinayetine ilişkin yargılandığı davada ‘cinayetin azmettiricisi’ iddiasıyla müebbet hapis cezası alan Metro Holding’in patronu Galip Öztürk’e infazın durdurulması kararının ardından Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Öztürk hakkında 11 Ekim 2018 tarihinde verilen müebbet hapis cezasının infazının devamına karar verdi.

 

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI FİRARİ İSMİ ZİYARET ETTİ!
Galip Öztürk, infazın devamına karar verilmesi üzerine daha öncede yargılandığı çete davası yüzünden kaçak yaşadığı ve vatandaşlığına geçtiği Gürcistan'a kaçtı. Firari olan Galip Öztürk'ü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Hidayet Türkoğlu ile AK Parti Ayvacık Belediye Başkanı ve AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Öztürk'e ait kumarhanede ziyaret etti. Bu ziyaret üzerine Cumhuriyet, Sözcü, OdaTV gibi ulusal yayın yapan basın, firari ismin ziyaret edilmesini eleştirel haberler yayınladılar.

 

2016 YILINDAKİ BELGEYİ YENİYMİŞ GİBİ PAYLAŞTI!
Firari olan Galip Öztürk, basın kuruluşlarında yayınlanan haberler üzerine kendisine ait sosyal paylaşım sitesindeki hesabından, ""Bağımsız mahkemelerin, "açılan davalar FETÖ kumpasıdır, yeniden yargılama yapılmalıdır" kararına rağmen, üstelik tam da yeniden yargılamaların başladığı bir dönemde sosyal medyada hakkımda çıkan haberleri kamuoyunun vicdanına bırakıyorum"  notu ile 2016 yılında verilen infaz durdurma kararını yayınladı.

 

ÖZTÜRK İLE YARGILANAN UZUN HABER YAPTI!
Galip Öztürk'ün sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yapmış olduğu paylaşımdan kısa süre sonra Genel Yayın Yönetmenliğini Mehmet Necdet Uzun'un yaptığı Samsun Gazetesi paylaşımı haber yaptı. Mehmet Necdet Uzun, Galip Öztürk'ün çete lideri olduğu gerekçesiyle 73 kişinin yargılandığı davada sanık olarak yargılanmıştı. M. Necdet Uzun'un haber yapması üzerine Samsun'da yayın yapan çok sayıda basın kuruluşu Galip Öztürk yeniden yargılama almış gibi haber yaptıkları görüldü.

 

ÖZTÜRK'Ü AKLAMAK YARGIYI KARALAMA GİRİŞİMİ!
Galip Öztürk'ün yeniden yargılama kararı verilmiş gibi haber yapan Samsun'daki bazı yayın kuruluşları,  Yargıtay'ın 2018 yılında onadığı kararı FETÖ kumpası olarak yorumlayarak, yüksek yargı mensuplarını zan altında bıraktıkları görüldü. Adam öldürmeye azmettirdiği gerekçesiyle ceza aldığı için yurtdışına kaçan Öztürk'ü aklamak için yalan haber yapacak kadar pervasızlaşan bazı yayın organları, üstüne üstlük yüksek yargı mensuplarını verdikleri karar nedeniyle FETÖ'cü olmakla suçlamaya varan ifadelerde bulunmaktan çekinmedikleri görüldü.

 

AVUKATA DAVA AÇAN SAMSUN ADLİYESİ NE YAPACAK?
Samsun'da Ağır Ceza Avukatı olan Samsun Barosu'na kayıtlı Av. Suat Uzun, mağdure avukatlığını yaptığı bir tecavüz davasını Gerçek Gazetesi'ndeki köşesine taşıdığı gerekçesiyle hakkında "YARGI GÖREVİ YAPANI ETKİLEME" suçlamasıyla dava açıldığı biliniyor. Samsun Adliyesi'nin Av. Suat Uzun'a tecavüz davasını köşesine taşıdığı için dava açtığı bugünlerde, yüksek yargı mensuplarını FETÖ'cü olmakla adeta itham eden basın kuruluşlarına yüksek yargı mensuplarını karalama ve terör örgütü üyesi olma suçlamalarında bulunulduğu gerekçesiyle dava açıp açmayacağı merak ediliyor.

 

Basın kuruluşlarının 2016 tarihli belgeyi yeniymiş gibi yayınladıkları o belgeler:

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Kuvvet Köseoğlu, Yargıtay, Gürcistan, FETÖ, Suat Uzun, Galip Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı