Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 19:32
 
Çarşamba’ya 4 Milyon Liralık İçme Suyu Yatırımı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Fatih Yıldız, Çarşamba İlçesi Yeşildere Mahallesi’nin içme suyu sorunun çözüldüğünü söyledi.
SAMSUN Haberi
Çarşamba’ya 4 Milyon Liralık İçme Suyu Yatırımı

Çarşamba ilçesi Yeşildere mahallesiiçme suyu projesinin, 4 milyon lira mal oluğunu belirten SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, "Bu proje de 55 kilometre içme suyu şebeke hattı döşendi. Projenin gececi kabulü de geçtiğimiz günlerde yapıldı. Abone işlemlerine de başlandı. Bölgedeki vatandaşlarımız, başvuru yaptıklarında abonelik işlemleri yapılmaktadır” dedi.

 

İlçelerin, kırsal kesimlerindeki mahallelerinin içme suyu sorununu çözmeye kararlı olduklarına dikkat çeken Fatih Yıldız,” Kırsal kesimde yer alan mahallelerin içme suyu sorunu, ne pahasına olursa olsun çözeceğiz. Çarşamba ilçesinin kırsal kesiminde yer alan, Yeşildere mahallesi de uzun yıllardır, içme suyu sıkıntısı çekiyordu. Yeşildere mahallesinin içme suyu sorununu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in de katkıları ile çözdük” diye konuştu.

 

Projeyi 1 yıl içinde tamamladıklarını kaydeden Yıldız, şunları söyledi: “ Bu proje kapsamında 5 adet 30 metreküp ile 2 adet 50 metreküp olmak üzere, toplam da 7 adet içme suyu deposu yapıldı. Ayrıca sondaj binası ve terfi merkeziinşaatları da tamamlandı. Projenin, inşaatı ve içme suyu şebeke hatları da 1 yıl içinde tamamlandı. Tek hedefimiz, kırsal kesimdeki mahallelerin içme suyu sorunu tamamen çözmektir.”

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Mustafa Demir, SASKİ, Fatih Yıldız
Yorumlar
Haber Yazılımı