Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 06:32
 
Cebimizdeki Elmaslar
GÜNDEM Haberi
Cebimizdeki Elmaslar

Yaşadığımız hayat bize hep gülsün isteriz. Hani bazen derler ya; Allah yürü ya kulum dedi işleri açıldı. Aslına bakıldığında kişinin hayattan beklentileriyle, hayalleriyle kişisel gelişiminin paralel olması ya da kendisine refakat edecek birilerinin olması gerekiyor.

 

Kişinin içinde olan bir takım gücü açığa çıkarma noktasında yönlenmesi geleceğe yönelik atacağı adımlarda doğru yolda doğru zamanda olmasına katkı sağlamaktadır.

 

Doğru yolda karşısına çıkacak kişilerin doğru olmasına dikkat etmesi; o yolda sağlıklı bir ömür sürdürecektir.

 

Hepimizin içinde gizli bir elmas var ve biz bundan habersiz yaşıyoruz. Bazen önümüze çıkan inanılmaz fırsatları değerlendirmekten bu yüzden korkuyoruz. Aslında ceplerimizi yoklayıp o elmasa ulaşmaya çalışsak zenginliğimizin farkına varacağız.

 

Bakın bununla alakalı size kısa bir hikâye anlatacağım. Dünyanın en değerli elmasını çalan hırsız, alarmın çalmasıyla kaçmaya başladı. Polisler peşinden takip ediyorlardı.

 

Çıkmaz sokağa girdi yakalanacağını anladı. Yerde uyuyan bir dilenci gördü, elması dilencinin cebine koydu. Sonra hırsız vuruldu, öldü. Dilenci artık dünyanın sayılı zenginlerindendi ama elini cebine atmadığı için cebindeki servetten habersiz yaşadı ve fakir olarak öldü.

 

Pek çoğumuz içimizdeki gücün ve potansiyelin farkında değiliz. Hepimizin bir potansiyeli var. Cebimizdeki elmasların varlığından haberdar değiliz. Ömrümüz böyle cesaretsiz şekilde geçip gidecek.

 

Aslında ceplerimizi yoklamalıyız, çünkü yapabilme ve olabilme potansiyelini içimizde taşıyoruz. Belki görmezden geliyoruz, belki de ceplerimizi yoklamayı akıl edemiyoruz. Elmas dolu ceplerimizi hatırlayalım ki; potansiyelimizi açığa çıkarabilelim. Sırt çevirdiğimiz o parçamıza dönelim ve kucaklayalım.

 

Hazreti Alinin Radıyallahu anh bir sözü var; derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca bir alem içine yüklemişler ve sen kendini hala küçük bir şey mi sanıyorsun.

 

İçimizdeki gizli cevheri açığa çıkarma dileğiyle esen kalın.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Cebimizdeki, Elmaslar,
Yorumlar
Haber Yazılımı