Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 14:42
 
Cerrahi aletler ve sağlık müzesinde çalışmalar sürüyor
Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi Mali Destek Projesi İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Hazırlanıyor.
GÜNDEM Haberi
Cerrahi aletler ve sağlık müzesinde çalışmalar sürüyor

Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi tefrişini kapsayan proje hazırlıkları için taraflar bir aya geldi. Samsun Valiliği himayesinde İl Sağlık Müdürlüğünün yürütücülüğü ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programına "Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi" tefrişini kapsayan proje hazırlığı kapsamında proje iştirakçisi MEDİKÜM ve diğer ilgililerle proje hazırlıkları için müze binasında çeşitli incelemelerde bulunuldu.

 

Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi ile sağlık, toplum, kültür, bilim ve sanat arasındaki diyaloğu güçlendirmek, turizm potansiyelinin ekonomik değere dönüştürülmesini, Samsun’da cerrahi el aletlerinin üretiminin atölyeden sanayiye çevrilmesinin sergilenmesini sağlamak ve bu konuda sektör kapasitesini artırmaya çalışmak amaçlanılıyor.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç inceleme sonrası yaptığı açıklamada; “Güçlü bir sağlık alt yapısına sahip olan ilimizin sağlık sanayisi ile birlikte Samsun Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi aracılığı ile yaptığı işbirliği, sağlık ve kültürel turizme sağlayacağı katkının yanı sıra cerrahi el aletleri ekonomisini olumlu yönde etkileyerek Samsun'un tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır”  dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Muhammet Ali Oruç, MEDİKÜM
Yorumlar
Haber Yazılımı