Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 10:19
 
Çetelerin av tüfeği kurnazlığı sona erecek
Son yıllarda sokak çetelerinin gerçekleştirdiği eylemlerde av tüfeklerini kullandıkları, bunun nedeni olarak ise av tüfeklerinin para cezalarının normal silahla yapılan eylemlere göre daha az olması olarak gösterilirken, av tüfekleriyle ilgili yasal çalışma hazırlandığı belirtildi.
ASAYİŞ Haberi
Çetelerin av tüfeği kurnazlığı sona erecek

Son yıllarda sokak çetelerinin gerçekleştirdiği silahlı eylemlerde av tüfeklerini kullandıkları biliniyor. Sokak çetelerinin av tüfeklerini kullanmalarının başlıca nedeni olarak, normal silahlara göre ucuz olmaları ve yakalandıklarında cüzi bir para cezası olması, ayrıca bir eylemde kullanılmaları durumunda, normal silahlarla yapılan eylemlere göre daha az para cezası uygulaması olarak gösteriliyor.

 

Çetelerin son yıllarda eylemlerde av tüfeklerine yönelmeleri üzerine, av tüfekleri ile eylem yaparak yasal boşluklardan istifade etmeye çalışan çetelere karşı İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı harekete geçti. İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nın ortaklaşa hazırladıkları raporlar çerçevesinde önümüzdeki günlerde meclisten av tüfekleriyle ilgili yeni bir düzenleme getirileceği öğrenildi.

 

.

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Tüfek, Çete
Yorumlar
Haber Yazılımı