Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 10:11
 
Cumhur Kocaoğlu Tiyatrosu ilkokul çocukları için sahne alıyor
2018-2019 tiyatro sezonunun en çok izlenen oyunu "Hülleci", Kütüphane haftası dolayısıyla anlamlı bir etkinlik yapmak üzere sahne alıyor.
SANAT Haberi
Cumhur Kocaoğlu Tiyatrosu ilkokul çocukları için sahne alıyor

Okuma alışkanlığını artırmak ve kitap sayısının az olduğu bir okulun kütüphanesini zenginleştirmek için "Hülleci" oyunu 22 Mart 2019 Cuma günü saat 20.00'de Lovelet sahnesinde gösterimde olacak ve bilet yerine kitap getirenlere oyun sergilenecek. Cumhur Kocaoğlu tiyatrosunun sergilediği oyun sanatseverlerin keyifli vakit geçirmelerini sağlayacağı gibi, ilkokul çocuklarımızın da kitapla buluşmasını sağlayacak.

 

Reşat Nuri Güntekin’in yazdığı bir dolantı komedisi türü olan “Hülleci” adlı tiyatro oyunu Lovelet Sahnesinde tiyatro severlerle buluşacak. “Hülleci” Reşat Nuri Güntekin’in 1935 yılında yazdığı bir dolantı komedisi. Bizim coğrafyada hakim olan bir olguyu “Hülle” kavramını işliyor oyun. Medeni Kanunun kabulünden sonra terk edilmiş bir uygulamayı kimseyi rencide etmeden ve karı-koca ilişkisinin saygınlığını artırarak izleyicilere aktarıyor.

 

Hülleci oyununu İlkokul çocukları için oynayacaklarını aktaran Cumhur Kocaoğlu, "Bazı çocuklar vardık çok şanslıdır, fakat bazı çocuklar vardır ki ufacık bir oyuncağa dahi ulaşmaları adeta imkansız gibidir. Bizler imkansızları başarmak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın okumalarına vesile olmak için Hülleci oyunuyla sahneye çıkacağız" dedi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Hülleci, Lovalet, Cumhur Kocaoğlu, Tiyatro, Reşat Nuri Güntekin
Yorumlar
Haber Yazılımı