Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 10:40
 
Cumhuriyetimizin 94. yılı herkese kutlu olsun
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Cumhuriyet Konseri’ne katıldı.
SİYASET Haberi
Cumhuriyetimizin 94. yılı herkese kutlu olsun

Artun Hoinic’in şefliğinde konser veren orkestraya solo kemanda ünlü müzisyen Cihat Aşkın eşlik etti. İlgiliyle izlenen konsere yoğun katılım olduğu gözlenirken, gençlerin bu etkinliğe ilgisi, gözlerden kaçmadı. Cumhuriyet adına düzenlenen konserin, Samsun için oldukça önemli olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “Samsun Devlet Opera Ve Balesi’nin bu etkinliği de takdire şayan. Kurum müdürümüze ve bu etkinliğe katkı veren tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkürler ediyorum. Devlet Opera ve Balesi, Atatürk’ün bize armağanıdır. Aradan geçen bunca zamana rağmen ağırlığını koruması ve etkinliklerini sürdürmesi, atılan temelin sağlam olması nedeniyledir. Bu akşam burada, çok değerli bir müzisyeni dinledik. Cumhuriyet bayramı coşkumuza destek oldular, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.  

 

Samsun’da Cumhuriyet bayramı coşkusunun her zamankinden daha çok hissedildiğini söyleyen Tufan Akcagöz, “Cumhuriyetimizin 94. yılı herkese kutlu olsun. Devletimizi korumak ve Cumhuriyetimizi yaşatmak zorundayız. Ama Cumhuriyetin içi boşaltılırsa hiç bir anlam taşımaz, bunu da bilmemiz gerekir. Cumhuriyet İran’da da var. Önemli olan, demokratik ve laik Cumhuriyet’i yaşatmaktır. Bize düşen görev, Atatürk’ün bize emanet olarak bıraktığı laik Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyabilmektir. İçi boş, Atatürk’ün felsefesinden ve Cumhuriyet aydınlanmasından nasibini almamış bir Cumhuriyet’in korunacak bir tarafı da kalmamış demektir. Çok büyük badireler atlattık. Anadolu coğrafyasında hayat memat mücadelesi verdik. Millet olarak var olabildiysek, cumhuriyet sayesindedir. Zor koşullardan geçiyoruz. Kimileri demokrasiye tasallut ediyor, darbe yapmaya kalkıyor; birileri zaten demokrat değil. Ancak bu zor koşulları aşacak olan, yine milletin kendisidir. Biz inanırsak, kendimize güvenirsek bu zorlu dönemi mutlaka aşacağız. Bir baskıcı dönemden geçiyoruz. Bunu herkes görüyor. Biri emrediyor, Belediye Başkanları istifa ediyor. Olacak iş mi? Kimsenin bir anlam verdiği yok. Milletin de, verdiği oyun hesabını sorduğu yok. Milletin seçtikleri kuzu kuzu gidiyor, kimsenin sesi çıkmıyor. Bunu tersine çevirmek ve yeniden bu coğrafyada demokrasiyi egemen kılmak zorundayız. Buna gücümüz var. Cumhuriyetimizin 94. yılını kutluyor, milletimize esenlikler diliyorum.” diye konuştu.  

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Cumhuriyetimizin, 94., yılı, herkese, kutlu, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı