Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 09:33
 
Demirtaş, 'Benzinlik ruhsatı ile arazi yüzde 100 değerlenecek'
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, mülkiyeti İlkadım Belediyesi'ne ait olan eski Gazi Belediye Başkanlığı Hizmet Binası'nın benzinlik ruhsatı alabilmesi için Samsun Büyükşehir Meclisi'ne sunduklarını kaydederek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir'in konuya sıcak baktığını belirtti.
SAMSUN Haberi
Demirtaş, 'Benzinlik ruhsatı ile arazi yüzde 100 değerlenecek'

Borç batağında yüzen İlkadım Belediyesi'nin çiçeği burnunda başkanı Necattin Demirtaş, belediyenin içinde bulunduğu dar boğazdan çıkması için çözüm yolları üretiyor. Personel maaşlarını ödemekte zorlanan İlkadım Belediyesi'nin içerisinde bulunduğu ekonomik durum karşısında Necattin Demirtaş satışa çıkarmatyı amaçladığı eski Gazi Belediye Başkanlık binasını benzinlik alanına çevirerek satışa çıkarmayı amaçlıyor.

 

Arazinin benzinlik yapılmasına uygun hale gelmesi durumunda yüzde 100 değer kazanacağına vurgu yapan Demirtaş, "Mevcut haliyle satışa çıkarmamız durumunda örneğin arazi 10 milyon liraya ihaleye çıkacaksa, benzinlik olarak satışa çıkması durumunda bu oran en az 20 milyon lira olacaktır. Rakamlar temsilidir ama satış fiyatında yüzde 100'lük bir fark olacağı görünmekte" dedi.

 

Necattin Demirtaş, Gazi Hizmet Binası için imar düzenlemesi yapılarak benzin istasyonu yapılmasını talep ettiklerini ve Samsun Büyükşehir Meclisi'nde görüşülmesini beklediklerini vurgulayarak, "İdare olarak büyükşehir meclisine 5000'lik plan yapılması için yaklaşık bir ay önce başvurduk henüz meclise gelmedi bekliyoruz. Aynı yerden kamunun yüzde 100 daha fazla kar edebilmesi için uğraş veriyoruz" diye konuştu.

 

Büyükşehir Meclisine konunun henüz gelmemesinin nedeninin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in İstanbul seçimleri çerçevesinde İstanbul'da olması sebebiyle olduğunu vurgulayan Demirtaş, "Önümüzdeki mecliste gündeme alınacağını bekliyoruz. Mustafa Demir ile görüştük. Ortada kamu yararı olduğu için konuya oldukça sıcak yaklaşıyor. Yaptığımız araştırmalar sonucu ihaleye çıkarılacak alanın benzinlik olması için yasal bir engel bulunmamaktır. Samsun Büyükşehişr Meclisi'nden gerekli değişiklikler yapılmasının ardından araziyi ivedilikle ihaleye çıkartarak satışa sunacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, İlkadım Belediyesi, Gazi Hizmet Binası, Necattin Demirtaş, Mustafa Demir, İstanbul, Benzinlik
Yorumlar
Haber Yazılımı