Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 07:23
 
Demirtaş, İstanbul seçimlerinin ardından MHP'ye mi geçiyor?
İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkanı seçilen eski MHP'li Necattin Demirtaş'ın İstanbul seçimlerinin ardından MHP'ye geçeceği, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geçişini konuştuğu iddia ediliyor.
SİYASET Haberi
Demirtaş, İstanbul seçimlerinin ardından MHP'ye mi geçiyor?

Son yerel seçimlerde MHP'nin ittifak çerçevesinde İlkadım'dan aday çıkarmayarak AK Parti adayını destekleme kararı alması üzerine İYİ Parti'den aday olan Necattin Demirtaş'ı seçim arifesinde en fazla eleştirenlerden birinin MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak olduğu biliniyor. Seçimlerden Necattin Demirtaş'ın zaferle ayrılmasından sonra yaşanan sert atmosfer sona ermiş ve iki iyi dost olduğu bilinen Demirtaş ile Karapıçak önce cenaze namazında omuz omuza namaz kılmış, sonrasında ise ekonomik zorluk içindeki İlkadım Belediyesi'nin banka kredisi çekmek ve 2 adet eski belediye binasının satışı için meclisten yetki alması için yapılan oylamada MHP meclis üyeleri destek vermişti.

 

Meclis çoğunluğunu elinde bulunduramayan Necattin Demirtaş, muhalefet partileri MHP ile AK Parti'nin desteğiyle kararı meclisten çıkarmıştı. Türkiye geneli tüm belediyelerde AK Parti ve MHP'nin meclis üyelerinin rakip partilerin önerilerine "hayır" oyu kullandıkları bilinirken, İYİ Partili Necattin Demirtaş için "Evet" oyu kullanılması üzerine Demirtaş'ın MHP ile temasta olduğu konuşulmaya başlanmış ve Samsun Etik Haber 07 Mayıs 2019 tarihinde, "Necattin Demirtaş MHP ile görüşüyor mu?" başlığıyla haber yayımlamıştı.

 

Bu yaşananların ardından Necattin Demirtaş'ın bayramlaşmak için MHP'yi ziyaret etmesi ve MHP İl Binası'nda MHP İl Başkanı'nın odasında İl Başkanı'nın yanısıra Samsun Ülkü Ocakları Başkanı ile sohbet ederken çekilen fotoğrafın servis edilmesi Demirtaş'ın MHP'ye adım adım yaklaştığı yorumlarına neden olmuştu. Siyasi kulislerde, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geçmesiyle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştüğü ve İstanbul seçimlerinin ardından Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geçeceği konuşuluyor.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, MHP, İYİ Parti, Devlet Bahçeli, Necattin Demirtaş, Abdullah Karapıçak
Yorumlar
Haber Yazılımı