Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 09:24
 
Demirtaş maaşları tam ödeme hazırlığında
İlkadım Belediye Başkanlığını kazanmasıyla belediyenin borç enkazıyla karşılaşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bu zamana kadar personele maaşlarının yarısını öderken, bu ay personel maaşlarını tam ödemenin hazırlığında.
SAMSUN Haberi
Demirtaş maaşları tam ödeme hazırlığında

31 Mart seçimlerinde rakibi AK Partili Erdoğan Tok'a fark atarak İlkadım Belediye Başkanlığını kazanan Necattin Demirtaş, belediyeyi borç batağında bulmuştu. Belediyenin borç yüküyle karşılaşacağını beklediklerini ama bu oranda bir borç batağıyla karşılaşacaklarını tahmin etmediklerini daha önce açıklayan Demirtaş, belediyenin içerisinde bulunduğu mali tablo karşısında personel maaşlarının bu aya kadar yarısını ödeyebilmişti.

 

Personel maaşlarını bu ay tam ödemeyi planladıklarını kaydeden Demirtaş, "Belediyenin vatandaşına iyi hizmet sunabilmek için öncelikle personelinin moral ve motivasyonunun yüksek olması gerekmekte. Bu bilinçle personel memnuniyetine önem veriyoruz. Seçimleri kazanmamızın ardından belediyenin mali durumu karşısında bu aya kadar personel maaşlarının yarısını ödeyebildik ama bu ay personel maaşlarını tam ödeyebilmek için çalışma yürütüyoruz" dedi.

 

Belediyenin mali durumunu düzeltmek için gece gündüz çalışma yürüttüklerine değinen Demirtaş, "Geçmiş yönetimin belediyeyi ne hale getirdiği tüm İlkadım halkı tarafından bilinmekte. Borç edebiyatı yapmak için değil hizmet etmek için göreve talip olduk ve İlkadım halkı bize güvenerek görevi bize emanet etti. Belediyenin içinde bulunduğu durumdan kurtarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Umut ediyoruz ki önümüzdeki yılın Mayıs ayına doğru belediyenin mali durumunun büyük oranda düzeleceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Demirtaş, maaşları, tam, ödeme, hazırlığında,
Yorumlar
Haber Yazılımı