Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 09:55
 
Densize bak! Marşa tahammülü yokmuş
Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, kendisine ait sosyal paylaşım sitesinde yaptığı paylaşım ile, Samsun Tekkeköy İlçesi Atatürk İlkokulu’nda öğrencilerin okuduğu İstiklal Marşına tahammül edemeyen bir şahsın okulun müdür yardımcısına sözlü tacizde bulunduğunu iddia etti.
GÜNDEM Haberi
Densize bak! Marşa tahammülü yokmuş

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, kendisine ait sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yaptığı bir paylaşım ile yaşanan büyük bir skandalı kamuoyuyla paylaştı. Kuruoğlu, Samsun Tekkeköy ilçesi Atatürk İlkokulu’nun okul çıkışında İstiklal Marşı okunurken bir vatandaş tarafından müdür yardımcısı Murat Özdemir’i “Biz her pazartesi ve cuma günü sizi dinlemek zorundamıyız” diyerek sözlü taciz edildiğini ileri sürdü.

 

 

Kuruoğlu, "İstiklal Marşı okunurken duruşlarını bozmayan meslektaşlarımız bitiminde vatandaşa müdahale etmiştir. Adli makamlara şikayetçi olunmuştur. Bu ülkenin milli değerlerinden rahatsız olan varsa gitsin rahatsız olmayacağı ülkelerde yaşasın. Umarım en kısa zamanda hakettiği cezayı alır. Okul idaresine ve öğretmenlerimize geçmiş olsun. Sendika olarak bu olayın takipçisi olacağız" dedi.

 

İşte Levent Kuruoğlu’nun o paylaşımı:

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Türk Eğitim Sen, Tekkeköy, Levent Kuruoğlu, İstiklal Marşı
Yorumlar
Haber Yazılımı