Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 22:55
 
Deveci’den Mobbing iddialarına yanıt
AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy’un Belediyede mobbing uygulandığı yönündeki iddialarına cevap verdi.
SAMSUN Haberi
Deveci’den Mobbing iddialarına yanıt

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy yaptığı basın toplantısında CHP’li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin 31 Mart yerel seçimlerin ardından göreve gelmesiyle işçiler üzerinde mobbing uyguladığını ve işçilerin işten ayrılmaya zorlandığı yönünde iddialarda bulundu.

 

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise iddiaları yalanlarken, “Çalışanlara baskı ve mobbing benim kültürümde bulunmamaktadır. Herkes tüm gücüyle, yapması gereken işlerini yapmaktadır” dedi.

 

Başkan Deveci yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanı olarak göreve başladıktan hemen sonra,Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti. nin tüm banka hesapları alacaklılar tarafından haczedildi ,tüm taşınır malları zaten hacizli ya da ipotekli idi. İşçi ücretleri dört aydır ödenmiyordu. Ayni anda trilyonlarca lira çek alacaklısının icra ve haciz baskısı ile karşılaştık. Şirket fiilen iflas ettirilmiştir. Ancak her seye rağmen hem şirketin çalışanlarının iş güvenliğini sağlamak, hem de belediye sosyal tesislerini çalıştırarak siz Samsun halkına karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundaydık. Bunun gereğini yaptık, bu tesislerde yaklaşık 200 işçi çalışıyor; tüm çalışanların birikmiş 4 aylık maaşları ödendi; düğün salonu kiralayıp parasını önceki yönetime ödeyenler kapıdan çevrilmedi, taahhüt edilen hizmetler yapıldı ve yapılıyor; Yalı Kafeden her akşam 1000 kişi yararlanıyor. Atakum Belediyesinin sosyal tesislerini hali hazırda işleten şirkete, belediyemizin bütçesinden bugüne kadar bir kuruş para ödenmemiştir. Şirket tüm çalışanlarının maaşlarını ve sigortalarını zamanında ödemektedir. Tesislerde kullanılan tüm gıda ve bilumum malzemeleri peşin para ile almakta ve kar etmektedir. Bu durum şunu göstermektedir ki kendi şirketi gibi değil, doğru ve dürüst işletildiğinde Atakum Belediyesi şirketi kar etmektedir. Önceki Belediye Başkanı döneminde yönetilen İmar İnşaat Şirketinin 5 yıllık dönemde bir kuruşluk karı bulunmadığı gibi, yaklaşık 40 trilyon zarar ettirilmiştir. Bununla ilgili gerekli adli işlemler tarafımca yapılmıştır. Yapılmaya da devam edilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

 

Ayrıca çalışanlara baskı ve mobbing benim kültürümde bulunmamaktadır. Herkes tüm gücüyle, yapması gereken işlerini yapmaktadır. Şimdi iktidar partisinin yetkililerine düşen görev, yapanın yanına kar kalmasın diyerek, bana destek olmaktır. Benim meslektaşım bilerek ve isteyerek ‘Adaletsizliğin ve yolsuzluğun’ yanında olmaz, karşısında olur” dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Atakum Belediyesi, AK Parti, CHP, Cemil Deveci, Haluk Köksoy
Yorumlar
Haber Yazılımı