Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 08:32
 
Deveci'ye saldırının nedeni milyonluk matbaa işi mi?
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’ye seçildiği günden itibaren bazı basın yayın organlarının yalan yanlış haberlerle saldırdığı görülürken, saldırıların arkasında matbaası olan bir AK Parti yöneticisinin daha önce belediyeye kestiği milyonluk faturaları artık kesememesinden kaynaklı olduğu ileri sürülüyor.
SAMSUN Haberi
Deveci'ye saldırının nedeni milyonluk matbaa işi mi?

Atakum Belediyesi'ni AK Partili İshak Taşçı yönetirken, matbaası olan bir AK Partili yöneticinin belediyeye afiş ve baskı işleri yaptığı ve bu sayede belediyeye AK Partili ismin milyonlarca liralık fatura kestiği belirtiliyor. AK Parti'nin adayının sürpriz bir şekilde az bir oy farkıyla CHP adayı Cemil Deveci karşısında seçimi kaybetmesi üzerine belediyenin baskı işlerini yapan AK Partili ismin artık belediyenin işlerini yapamadığı vurgulanıyor. İshak Taşçı döneminden kalan faturaları da belediyeden tahsil edemeyen AK Partili ismin bunun üzerine bazı internet sitelerini finanse ederek Cemil Deveci aleyhinde yalan yanlış haberler yapılmasını sağladığı öne sürülüyor.

 

Atakum Belediyesi'nden almış olduğu baskı işleri üzerinden kesmiş olduğu milyonlarla ifade edilen faturaları daha kesemeyen AK Partili ismin en azından daha önce belediyeye kestiği faturaları tahsil edebilmek için uğraş içerisinde olduğu vurgulanıyor. Bu eksende bazı internet haber sitelerine 10 bin lirayı bulan rakamlarda finanse ederek Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci aleyhinde yalan yanlış haberler yaptırdığı ve haberler nedeniyle bunalan Deveci'nin belediyeye kesilen faturaları ödemesinin amaçlandığı iddia ediliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Atakum, Cemil Deveci, AK Parti, İshak Taşçı
Yorumlar
Haber Yazılımı