Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 21:11
 
DÜNDAR, 'ÇARŞAMBA YENİLENİYOR'
Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Eski sebze hali ve stadyum bölgesinden sonra, şehir merkezimizde İhsaniye Cami’de çevresiyle birlikte yenileniyor” dedi.
SAMSUN Haberi
DÜNDAR, 'ÇARŞAMBA YENİLENİYOR'

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde Orta Mahalle’de bulunan İhsaniye Camii çevresiyle birlikte yenileniyor. Şehir merkezinde eski sebze halini 2006 yılında, eski stadyumu ise 2008 yılında yeni yerlerine taşıyarak buraları değerlendiren Çarşamba Belediyesi, 2018 yılında başladığı kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.DÜNDAR, “İHSANİYE CAMİİ, ÇEVRESİNDEKİ CADDE VE SOKAKLARIYLA YENİLENİYOR”
İhsaniye Camii ve çevresinde yenileme çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Dr Ata Giritli Caddesi ve İhsaniye Camii Bölgesi’nde yenileme, cadde ve soksak iyileştirme çalışmalarımız var. Bu bölgede bulunan ancak ihtiyacı karşılama da yetersiz kalan eski İhsaniye Camii yeniden inşa ediliyor. Eski sebze hali ve stadyum bölgesi örneğinde olduğu gibi Yeni Şehir Köprüsü’nün de devamı olan bu güzergâhı bir bütün halinde planlayarak yeniliyoruz. Tarih boyunca İlçemizin ekonomisine ve ticaretine yön veren bu bölgedeki cadde ve sokakları yeniden düzenliyoruz. Şehrimizin tam merkezindeki bu çalışmalarla, İlçemize ticaret ve yaşam alanları kazandırıyoruz.” şeklinde konuştu.  

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Çarşamba Belediyesi, Hüseyin Dündar
Yorumlar
Haber Yazılımı