Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 10:29
 
ELDEN KAYAN YENİ NESİL
GÜNDEM Haberi
ELDEN KAYAN YENİ NESİL

Kapalı kalmış, dünyadaki gelişmelerden uzak bir yaşam, her zaman başımıza örülen çoraplardan bi haber bir yaşamı gerektiriyor. Ülke insanı olarak, olan biten ayan beyan ortada olmasına rağmen, üzerimize bindirilen algılardan dolayı gözlerimiz görmez, kulaklarımız duymaz hale gelmişiz.

 

Kafamızı kaldırıp dünyaya bakarsak, “Yenidünya Düzeni” diye bir oluşum var. Aslında bu oluşumdan biraz olsun haberdar olabiliriz. Bu hiç de zor değil. Ne var ki kafamızı kaldırdığımızda, asıl görmek istediğimizi değil de; birilerinin görmesini istediği olayları görüyoruz maalesef. Çünkü gerçekleri gören halk, uyanacak ve istiklal mücadelesinde doğru tarafta olacaktır.

 

Bu durumda, insanların gerçeklerle hem hal olması,  dünyaya reset atan aklın kendi emellerine ulaşmaları zorlaşacaktır. Bütün bu çalışmaları sadece Türkiye üzerinde değil, çeşitli dünya ülkeleri üzerinde yapılmaktadır. 

 

Son 30 yılda özellikle yeni yetişen nesile yapılan bir takım sübliminal çalışmalar, gelecekte kendi istediklerini çok rahat yaptırabilecekleri kitleyi oluşturmak içindir ve bu da hızlı bir şekilde oluşmakta. Okullarda hoca öğrenci arasında olan ve ebeveyn çocuk arasındaki iletişim, şimdiden bunların sinyalleri olarak görülmektedir.

 

Bütün bunları yaparken, özel olarak yetiştirilmiş dünya starları, Madonna bunların başında gelmektedir ki; İsrail’de yapılan 2019 Eurovision şarkı yarışmasında görevini en iyi şekilde icra etmiştir. Bu çalışmayı ezoterik mesaj olara alanlar olduğu gibi, keyifli bir sanat, heyecan veren bir şarkı, kimine göre müthiş bir organizasyon olarak görenlerde oldu elbette. Ama aslında içinde;  İllimunati, paganizm ve şeytan ayinlerini konu alan, sübliminal mesajlar içermektedir. 

 

Siyonizm ve materyalistler bu tip faaliyetleri yürütmek için medya, spor, sanat, senarist, sinemada, Hollywood da, TV dizilerinde belli bir yere getirilmiş dünya starları gerektiğinde vefa duygularını yerine getirmek için hiç düşünmeden göreve hazır haldedir. Bu tip çalışmaları son yıllarda ülkemizde de görebilmekteyiz.

 

Çocuklarımızın 24 saat elinde dünyaya açılan bir penceresi var. Bu pencereden baktığında, farkında olmadan dünyası değişmektedir. Çok erken yaşlarda çocuklar eline içinde sınırsız internet olan telefonları alıyor. Buna da bir sınırlandırma getirilmeli. Dünyanın en zengin insanlarından olan Bill GATES bile kızına 14 yaşına kadar cep telefonu vermemiş. Hal böyle olunca, Anne baba, hocanın önüne geçemeyeceği boyutta olan bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Çünkü kendisi için tehlikeli boyutta olan inanç dünyasındaki önemli bilgiler; gerek direk, gerekse 25 kare olarak bilinçaltına yüklenmektedir.

 

 Aileden, okuldan ve çevreden olması dereken değerleri yeterince edinememiş körpe beyinler, her geçen gün; paganist propagandalara maruz kalmaktadır. İşte bir takım güçler; gelecekte, çok tanrılı bir inanca sahip olmuş, şeytan ayinlerine katılan nesil istiyor. Bu tehlikeye karşı, yarın geç olmadan gardımızı almamız gerekmektedir.

 

Son yıllarda bu tür faaliyetleri, medyada, sinemalarda, sosyal medyada, mobil uygulamalı oyunlarda görebilmekteyiz. Bize göre bir şey olmaz dediğimiz ve hafife aldığımız hadiseler, aslında her geçen gün yeni jenerasyon aramızı açıyor.

 

Bununla alakalı; MEB müfredatın içine özel bir ders koyarak, geleceğimizi teşkil eden körpe beyinlere farkındalık oluşturarak, doğru olanları anlatılmasını sağlayabilir. Çocuklara bu konularda bir taraftan aile, bir taraftan çevre de sahip çıkalı. Biz çocuklarımıza, bir metrenin 100 cm olduğunu öğretirsek, başkalarının 95 cm ya da 110 cm demesine aldırmaz. Ölçü sağlam olunca dünyaya hangi pencereden bakarsa baksın, kendi değerleriyle hareket eder.

 

Abd’de şu an, şeytana tapma bir din olarak kabul edildi. Demek ki; şeytan, bütün avanesiyle boş durmamış. Kıyamete kadar da bu artarak devam edecek. Yakın gelecekte, İsrail’de ki Eurovision şarkı yarışmasında sübliminal olarak gösterilen şeytan heykeli, özgürlük heykelinin yerine dikileceği öngörülüyor. O bakımdan tehlikenin boyutunu kavrayalım. Bugün bu ayinler Abd’de, yarın öbür gün demokrasi adına, özgürlük adına, sınırsız hürriyet adına bizde de istenir ve dayatılır. Bir de özel ibadethane yapmak zorunda kalırız kendi ellerimizle.

 

Bu güçlerin hesabı varsa, “Allahü Tealanın da bir hesabı var” otomatik cümlesini duyar gibiyim. Bu algı, sebepleri bırakıp her şeyi Yaratan’dan bekleme işidir. Oysaki Allahü Teâlâ her şeyi bir sebeple yaratmaktadır. Sebepsiz yaratmak O’nun için zor değil, ancak sebeplerle yaratmayı adet edinmiştir. Diğer türlü imtihanda olduğumuzun bir anlamı kalmazdı. Mesela Allahü Teala, deveyi istese iğne deliğinden geçirir ama bu güne kadar görülmemiş. O yüzden bizi gevşeten bu cümleyi düşünerek, üzerimize düşen vazifeden geri kalmamalıyız.

 

Unutmamalıdır ki; bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker bir orduyu bitirir.

 

Dünyada olan bitenden haber almak, doğruları öğrenmek bizim sağlıklı bir birey, anne-baba, lider, yönetici ve öğretmen olmamıza sebep olacaktır.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: ELDEN, KAYAN, YENİ, NESİL,
Yorumlar
Haber Yazılımı