Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 22:02
 
Elektrik Ve Doğalgaz Faturalarına Erteleme Yolda
Koronavirüs nedeniyle ekonomik anlamda bazı yaptırımlara giden hükümet şimdi ise elektrik ve doğalgaz faturalarında ertelemeye gitmeye hazırlanıyor.
GÜNDEM Haberi
Elektrik Ve Doğalgaz Faturalarına Erteleme Yolda

Koronavirüsü nedeniyle sokağa çıkamayanlar veya alınan tedbirler kapsamında ekonomik olarak sorun yaşayanlar “Elektrik faturaları ertelenecek mi?” ve “Su ve doğalgaz faturaları ertelenecek mi?” sorularının cevabını araştırıyor. Peki, elektrik, doğalgaz ve su faturaları ertelenecek mi? İşte, merak edilen detaylar.

 

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan Koronavirüs nedeniyle kabine toplantısını telekonferas aracılığı ile yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine üyeleriyle tek tek görüşmesi kameraya alınarak twetter hesabında yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme damga vuran görüşmesi ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile yaptığı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yardımcısı Oktay ile görüşmesinde, “Enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda yani bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur. Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisinde, takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. Çünkü bu devlet sosyal bir devlettir, sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz” dedi.

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Elektrik, Ve, Doğalgaz, Faturalarına, Erteleme, Yolda,
Yorumlar
Haber Yazılımı