Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 07:02
 
EN ÖNEMLİ PROJE “İNSAN İÇİN ŞEHİR”
GÜNDEM Haberi
EN ÖNEMLİ PROJE “İNSAN İÇİN ŞEHİR”

Mükemmel, müthiş hatta harika insanın ağzı açık kalıyor böylesine ihtişamlı vaatler duydukça.

 

Bu vaat  kime ait biliyor musunuz?   16 yıldır iktidarda olan AKP’nin bir 3 dönem milletvekilliği yapan ve bir dönemde Bayındırlık Bakanlığı görevinde bulunan AKP’nin şimdiki Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir’in bizzat kendisine ait.

 

Son günlerde sanıyorum çok komik söylemler ve vaatler duyacağız.  İnsana sormazlar mı? Siz 16 yıldır yada daha da fazla zamandan bu yana hem yerelde hem de genelde iktidardasınız.

 

Niye bu güne kadar en önemli projeniz “İNSAN İÇİN ŞEHİR”  olmadı?

 

Şimdi ne oldu da birden bire insan için şehir ya da şehirler yapmaya karar verdiniz?

 

Aslında çok da mantıklı bir vaat. Olması gereken budur. Bütün her şey insanlar için yapılmalıdır. Şimdiye kadar yapılması gerekenler buydu. Ancak ne var ki her seçimde bu vaatler verildi ve seçimin ertesinde mazbatalar alınır alınmaz daha o şehir de İNSANLAR İÇİN ŞEHİRLER yaratmayı bırakın o şehirdeki insanların neler yaşadıklarını, ne çileler çektiklerini seçilen muhtarlar bile bilmiyorlar.

 

Samsun Etik Haber son zamanlarda çok güzel haberler imzasını atıyor.  Yazıma konu SAMSUN İÇİN EN ÖNEMLİ PROJEMİZ ‘İNSAN İÇİN ŞEHİR’DİR başlıklı haber oldu.

 

Nasıl tutulamayacaksözler veriliyor anlamak mümkün değil? Haberi okuyan Bafra’dan ve Kavak’tan birkaç arkadaşımla görüştüm.

 

Bafralı arkadaşım Süleyman Canlıoğlu, bana aynen şunu ifade etti. “Sen benim kırk yıllık arkadaşımsın. Seninle ayın dünya görüşüne sahip değiliz. Ben her dönem AKP’ye oy vermiş bir adamım. Beni telefonla arayıp haberi okumamı istediğinde açtım okudum. Okurken bir taraftan da bastım kahkahayı.  Ben bugüne kadar oy verdim pişman mıyım son seçimlerden sonra pişmanım. Bu seçimlerde eğer  Zihni Şahin’i gösterselerdi Bafralı hemşerim diye bir kere daha AKP’ye  büyükşehirde oy verirdim. Ama şimdi AKP’li buadayının bakanlığı deminde ben Bafra’ya bir çivi çaktığını  ne duydum nede gördüm. Şimdi de verdiği vaade bakıyorum tam bir komedi. “Samsun’da En Önemli Projemiz, İNSAN İÇİN ŞEHİR, ben oy vermeyeceğim. Hadi İNSAN İÇİN ŞEHİR yapsınlar göreyim, bir sonraki seçimde ölmezsem Mustafa Demir’e oy veririm” dedi.

 

Kavak’tan arkadaşım emekli Dursun Ö. şunları söyledi. “Aga ben emekli adamım. Unumu eledim duvara astım diyemiyorum. Oğulu kızı everdim. Hepsi dünya evine girdiler. Girmesine ama. İşte aması var. Oğlumu bir işe yerleştiremedim.  Hep bir umutla AKP’ye maaile oy verdik. Bu dönemde oğlum ve çocuklar bize diyorlar ki baba biz artık bunların verdikleri vaatler inanmıyoruz. Yıllardır bizi oyaladılar adam bir işe yerleşemedik. Haberi bende okudum. Mustafa Demir, milletvekilliği seçimlerinde Kavak’a gelir giderdi. Seçimler nasıl bitti ben daha Mustafa Demir’i görmedim. İNSAN İÇİN ŞEHİR projeleri bizim için sadece söylemdir aga. Ben şahsım adına inanmıyorum. Çocuklara söyledim onlarda inanmadıklarını söylediler. İnanır mısın aga bi hiç tanıdığımız görmediğimiz bilmediğimiz Zihni Şahin’i  daha çok gördük. Hem Yusuf Ziya’dan hem de Mustafa Demir’den daha çok gördük Kavak’ta. Bu durumda sen olsan oy verir misin AKP’nin adayına” dedi.

 

Bafralı arkadaşım gibi Kavaklı arkadaşım gibi bende aynı fikirdeyim. İNSAN İÇİN ŞEHİR projelerini noksansız İNSAN HAKLARINA DAYALI BİR ŞEKİLDE uygulasınlar bende bir sonraki seçimde ölmezsem oyumu AKP’ye ve aday olursa Mustafa Demir’e vereceğim. 

 

Hangi partinin adayı olursa olsun artık insanlara hak ettikleri İNSANCA YAŞAM HAKLARINA  dair sözleriniz tutun ve bire bir uygulayın bütün siyasetçiler sözüm sizlere…

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: EN, ÖNEMLİ, PROJE, “İNSAN, İÇİN, ŞEHİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı