Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 18:25
 
Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Bafralıları Büyülediler…
Tiyatro Konser organizasyon tarafından Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu çıktıkları turne kapsamında Samsun’da ki salonlarda yer olmadığı için en yakın ilçe olan Bafra’da, Bafra Kültür Merkezinde Samsunlu, Bafralı ve Alaçamlı dinleyicileriyle bir araya geldiler.
SANAT Haberi
Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu,  Bafralıları Büyülediler…

Konserin Bafra Kültür Merkezinde olmasına aldırış etmeden Bafralı dinleyicilerin yanı sıra Samsun’dan ve Alaçam ilçesinden de gelenlere Erkan Oğur ve İsamil Hakkı Demircioğlu birbirinden güzle türkülerle müzik ziyafeti verdiler.

 

Bafra Kültür Merkezinde, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, çoğu eski, bazıları ise çok eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı seslendirdiler. Bu nedenle, kendi ifadeleriyle, performanslarını “bir birlikte hatırlama çabası” olarak görüyorlar. Düo formatında gerçekleştirdikleri, benzersiz ve ustalıklı türkü yorumları, Türk halk müziğinde yeni bir tarzın doğuşuna yol açtığını ifade ettiler.

 

Türk Halk Müziğinin iki usta ismi Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’na, Samsunlu, Bafralı ve Alaçamlı müzikseverler yoğun ilgi gösterdiler. Gecede sanatçılar, "Şaha Giderim", "Ömür Dediğin" ve "Karşıda Görünen Hey Dost" gibi eserlerinden oluşan geniş bir repertuvara da yer verdiler. Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'nun performansı müzikseverlerce uzun süre alkışlandı.

 

Bafra’da böyle bir dinleyici kitlesi karşısında olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Türk Halk Müziğinin iki büyük ismi Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, kendilerini Samsunlularla, Bafralılarla ve Alaçamlılarla buluşturanTiyatro Konser Organizasyona teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Mehmet Rebi Özdemir

 

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, Bafra, Alaçam, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı